• Wyświetleń: 989
    • Dodano: 2023-03-05 / 12:56

Gwardia przegrywa wysoko z Industrią Kielce

Nie udało się sprawić niespodzianki. Industria Kielce zdecydowanie pokonała w opolskiej Stegu Arenie miejscową Gwardię 24:41.

W pierwszej rywalizacji tych drużyn, Kielczanie zdobyli dwa razy więcej punktów od Opolan. W tym meczu również byli oczywistym faworytem - Gwardia ostatni raz pokonała Industrie (wcześniej Vive Targi) w 2019 roku.

Niestety, tutaj od początku Kielczanie narzucili tempo, które jest nieosiągalne dla Opolan w tym sezonie i w takiej formie. Goście raz po raz pokonywali obu bramkarzy Gwardii i już po pierwszej połowie, podopieczni Rafała Kuptela przegrywali ośmioma punktami.

Druga połowa nie była lepsza i kibice zgromadzeni na to spotkanie mogli tylko napawać się festiwalem strzeleckim Industrii, choć Opolanie też parokrotnie zaskoczyli golkipera gości. Niestety, nie na tyle by nadrobić jakiekolwiek straty. Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej brzmiał 41:24 i Gwardia pozostaje na 10 miejscu w tabeli.

KPR Gwardia Opole - Industria Kielce 24:41 (11:19)