• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2405
  • Dodano: 2023-02-13 / 16:00
  • Komentarzy: 3

  Spółka WIK "na plusie" za ubiegły rok. Arkadiusz Wiśniewski mówi o "zemście za tatę"

  (Fot. Dżacheć)

  Po spotkaniu sześciu udziałowców spółki WIK przedstawiono szacowane wyniki spółki za ubiegły rok. To ważne w ocenie tego, co dzieje się w spółce przez ostatni rok. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chwali za dodatni wynik m.in. zawieszonych członków Rady Nadzorczej spółki.

  - Prezes jaki próbował stawiać zarzuty o niegospodarności. Z perspektywy przedstawionych informacji i wydarzeń z ostatnich dni, widzimy, że te informacje nie zostały potwierdzone. W zeszłym tygodniu ukazał się artykuł, w którym Patryk Jaki mówi o obronie ojca i podejmuje ingerencję w PIP. Przypomnę, że raport PIP potwierdził, że w spółce dochodziło do mobbingu - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Prezydent Opola zaznacza, że wyniki finansowe WIK za rok 2022 nie świadczą o stratach milionów złotych. Wynik WIK za rok 2022 będzie na plusie, szacuje się, że będzie to kwota ponad 4 mln złotych zysku, a to wszystko dzięki działaniom m.in. zawieszonych członków zarządu WIK.

  Koszty prądu rosną, ale jak wskazuje prezydent miasta - koszty prądu rosną wszędzie.

  - Jest to kwota wyższa niż w roku 2021. Wbrew słowom Jakiego, nie ma żadnych powodów do niepokoju. Kwestia energii została użyta jako przykrycie dla mobbingu. Wydatki na prąd, które były tak atakowane okazały się znacznie mniejsze, niż głosił prezes Jaki. Spółka wyda na prąd około 10 mln złotych, co jest kwotą większą, niż w 2021 roku, ale nie jest to 14 mln złotych. Zawieszeni członkowie spółki podjęli działania, dzięki którym dziś spółka cieszy się dodatnim wynikiem - słyszymy.

  - Zawieszenie członków zarządu przez prokuratora nie zostało jeszcze zweryfikowane przez sąd, natomiast Patryk Jaki jasno oświadcza, że podejmuje interwencję w sprawie taty. Wniosek, że to zemsta za tatę, jest bardzo prawdopodobny - mówi Wiśniewski.


  W spotkaniu zgromadzenia prezes Ireneusz Jaki nie brał udziału.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-01-06 05:09:33 [5.173.127.*] id:1668720  
  BETT: Napisał postów [62], status [rozkręca się] Reputacja
  "dzięki" za podwyżki , też bym tak chciał .

  Nick:
  Treść:
  2023-02-13 18:43:44 [37.47.219.*] id:1656691  
  M1974P: Napisał postów [13888], status [VIP] Reputacja
  OT. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola poinformowała na sesji plenarnej w Strasburgu o skierowaniu sprawy wniosku o uchylenie immunitetu czterech europosłów PiS do komisji prawnej PE. Chodzi o wniosek sądu w Polsce o odebranie immunitetu eurodeputowanym Prawa i Sprawiedliwości: Tomaszowi Porębie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu oraz Beacie Kempie. To skutek aktu oskarżenia, jaki złożył aktywista Rafał Gaweł - założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - za spot PiS ostrzegający przed polityką migracyjną Platformy Obywatelskiej. Gaweł oskarżył polityków PiS o naruszenie artykułu 256. Kodeksu karnego mówiącego między innymi o nawoływaniu do nienawiści. Oskarżył zarówno twórców, jak i polityków udostępniających wyborczy spot.

  Nick:
  Treść:
  2023-02-13 17:20:36 [46.134.161.*] id:1656686  
  JutroalboWcale: Napisała postów [438], status [pismak] Reputacja
  Dzięki Arkadiuszu ,mogę spać spokojnie. Na szczęście poprzez podwyżki udało się uratować bilans WiK.

  Nick:
  Treść: