• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1079
  • Dodano: 2023-02-15 / 12:57
  • Komentarzy: 1

  Trwają zapisy na opolskie eliminacje do koncertu debiutów na 60. KFPP w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  Rok 2023 upłynie nam w rytmie sześćdziesiątej edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, który wykreował niezapomniane przeboje, artystów i doskonałe koncerty. Trwają zapisy na opolskie eliminacje do koncertu debiutów na 60. KFPP w Opolu.


  Przed nami jubileuszowy, 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tegoroczny festiwal odbędzie się najpewniej w długi weekend w terminie 8-11 czerwca.

  Trwają już zapisy na opolskie eliminacje do koncertu debiutów na 60. KFPP w Opolu. Rejestracja prowadzona jest poprzez stronę internetową Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Do eliminacji przystąpić może dowolny solista, zespół lub chór, który nie wydał w czasie swojej działalności więcej niż jednej płyty. Do konkursu nie mogą przystąpić też ci, którzy już we wcześniejszych latach wystąpili w koncercie debiutów. Wszyscy ze zgłoszonych wykonawców muszą mieć ukończone 16 lat.

  Grupa, która chce podjąć próbę występu w opolskim amfiteatrze, musi przesłać organizatorom maksymalnie 3-minutowe nagranie z piosenką swojego autorstwa. Utwór ten musi być wykonywany w języku polskim i nie być nigdy wcześniej opublikowany.

  Termin zgłaszania swoich kandydatur mija 31 marca, a zwycięzców eliminacji poznamy 14 kwietnia. Równolegle do opolskich kwalifikacji na stronie internetowej Telewizji Polskiej prowadzone są też eliminacje ogólnopolskie. Najlepsze zespoły zostaną uprawnione do występu w koncercie i konkursie debiutów na jubileuszowym 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.

  Spośród nadesłanych zgłoszeń Rada Artystyczna powołana przez Telewizję Polską S.A. i Miasto Opole wybierze maksymalnie 6 Wykonawców, którzy wezmą udział w Koncercie "Debiuty", w ramach 60. KFPP Opole 2023.
  Informacja o zakwalifikowaniu Uczestników opublikowana zostanie na stronie festiwalu www.festiwalopole.tvp.pl do dnia 30.04.2023r.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-16 09:48:38 [188.123.205.*] id:1656792  
  ombre: Napisał postów [19984], status [VIP] Reputacja
  Jak kiedyś wyśpiewał klasyk to śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej.

  Nick:
  Treść: