• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6198
  • Dodano: 2023-02-12 / 14:38
  • Komentarzy: 0

  Biegną maraton na raty. Ponad setka uczestników trzeciej edycji Naratonu

  O przebiegnięciu maratonu marzy większość biegaczy. Organizatorzy "Naratonu" umożliwili pokonanie uczestnikom królewskiego dystansu "na raty". To już trzecia edycja tego wydarzenia, a trasa w lasach Suchego Boru jest jedną z ulubionych wśród uczestników.


  W "Naratonie" liczy się systematyczność i konsekwencja. Trzeba sumiennie co tydzień przebiegać kolejne etapy, które na koniec zostaną uhonorowane medalem. Każdy, kto pokona królewski dystans w 6 kolejnych etapach wydarzenia zostanie nagrodzony.

  Za nami drugi etap drugiej edycji wydarzenia pn. "Naraton". Opolski Zimowy Maraton Na Raty to impreza składająca się z sześciu etapów, które zsumują się w królewski dystans - maraton. - Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, organizator i pomysłodawca imprezy. Każdy z etapów odbywa się w niedzielę w innym miejscu. Uczestnicy rozpoczęli zmagania od trasy w grudzickich lasach.

  W drugim etapie biegacze mieli do pokonania ponad 7 kilometrową trasę po dzikiej i pięknej scenerii lasu w Suchym Borze. - Brałam udział w Naratonie w ubiegłym roku i również w okolicach święta zakochanych mieliśmy okazję biec w tym lesie. Zdjęcia z pierwszej edycji biegu są pełne śniegu, a dziś było nawet ciepło, bez wiatru. Las ma to do siebie, że można się w nim spodziewać wszystkiego. Dziś przeszkodą było spore błoto, ale i tak bardzo lubię ten etap - mówi jeden z uczestników.

  Za tydzień przyszli "maratończycy" spotkają się w Masowie.

  3) - etap III 7 km 19.02.2023 r. niedziela Masów - start z ul. Spacerowej
  4) - etap IV 7 km 26.02.2023 r. niedziela Walidrogi - trasa w trakcie przygotowania
  5) - etap V 7 km 05.03.2023 r. niedziela Zawada - trasa Turawskiej Siódemki
  6) - etap VI 7,195 km 12.03.2023 r. niedziela Suchy Bór - start z boiska WKS Suchy Bór

  Zdjęcie (1/30)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".