• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 929
  • Dodano: 2023-01-19 / 08:51
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w Nysie. Jeden z lokatorów trafił do szpitala

  (Fot. KP PSP Nysa)

  Strażacy interweniowali w Nysie przy ul. Biskupa Jarosława wczoraj wieczorem. Doszło tam do pożaru jednego z mieszkań. Konieczna była ewakuacja mieszkańców bloku.


  W środę 18 stycznia około godziny 17:30 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w miejscowości Nysa przy ulicy Biskupa Jarosława. Na miejsce zdarzenia skierowano pięć zastępów straży zarówno zawodowej, jak i ochotniczej.

  - Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano pierwsze zastępy PSP i OSP jak również Policję i Zespoły Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Zastano rozwinięty pożar mieszkania a dokładnie jednego z pomieszczeń. Pierwsze działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczych i zlokalizowaniu źródła pożaru. Następnie ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego udali się do wewnątrz mieszkania celem zlokalizowania źródła pożaru. Bardzo szybko zlokalizowano miejsce gdzie prawdopodobnie powstał pożar - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

  Na całe szczęście nikt nie przebywał w mieszkaniu, gdzie powstał pożar. Łącznie 8 osób zostało ewakuowanych z bloku mieszkalnego gdzie powstał pożar. Jedna osoba została zabrana do Szpitala Powiatowego w Nysie ze względu na zatrucie gazami pożarowymi. Na tą chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru, dalsze czynności prowadzi nyska policja.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".