• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 601
  • Dodano: 2023-01-15 / 17:12
  • Komentarzy: 0

  Wysoka porażka Weegree z Decką Pelpin

  (Fot. Dżacheć)

  Opolanie chwilowo wypadli z miejsc gwarantujących fazę play-off

  Słaby mecz akademików z Opola. Koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska przegrali wysoko z sąsiadami w tabeli - Decką Pelpin 65:86 i zostali wyprzedzeni przez rywali w ligowej tabeli.

  Dla postronnego widza, pierwsza kwarta tego meczu była bardzo ekscytująca - gospodarze wygrywali 6:0, by szybko goście zdobyli 8 punktów z rzędu, a następnie Decka ponownie odzyskała prowadzenie, które pozostawiła do końca pierwszej kwarty. W drugiej części miejscowi próbowali odskoczyć od Opolan i już było w pewnym momencie 31:23, lecz lepsza końcówka gości zadecydowała o tym, że w połowie meczu mieliśmy remis bo 34 punkty.

  Niestety, trzecia kwarta była fatalna w wykonaniu przyjezdnych, gdyż Decka zaczęła grać jak z nut, a Opolanie wyglądali tak, jakby myślami byli jeszcze w szatni i przed finałową odsłoną mieli 12 punktów straty, co było jeszcze do odrobienia. I zdołali się zbliżyć na zasięg jednej "trójki" (60:63), lecz ponownie Pelpin przyspieszył i na nic nie pozwolił akademikom, pokonując ich ostatecznie różnicą aż 21 punktów.

  Decka Pelplin - Weegree AZS Politechnika Opolska 86:65 (21:19, 13:15, 27:15, 25:16)
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".