• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 934
  • Dodano: 2023-01-09 / 12:26
  • Komentarzy: 1

  Skarbonki WOŚP ruszają już w świat. Do Opola trafi też złote serduszko na licytację!

  Podczas 3️1. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na opolskiej scenie będzie licytowane Złote Serduszko. W tym roku Fundacja WOŚP przekazała 15 takich serduszek na wszystkie sztaby na całym Świecie.


  Kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz cel zbiórki wspierać można rozmaitymi kanałami elektronicznymi, a także zasilając puszki w sklepach i punktach usługowych oraz w trakcie wydarzeń organizowanych przez Sztaby.

  Od kilku lat Fundacja WOŚP otrzymuje z mennicy 1️00 Złotych Serduszek. Nr 13 zostaje w Fundacji. Nr 1️00 jest wystawiany na aukcje Allegro. Pozostałe serduszka od nr 1️, wystawiane są na licytację najbardziej hojnych darczyńców (dostępne na stronie Fundacji). Ostatnie 15 numerów tj. 85-99 trafiło do sztabów na całym Świecie. Do opolskiego sztabu trafi numer 9️9.

  Specyfikacja - Złote Serduszko:
  baretka o masie około 4,5 grama z żółtego złota próby AU 585,
  awers zawiera napis: "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy",
  rewers zawiera napis: Imiennik Mennicy Polskiej, Cechę Urzędu Probierczego i napis "31. Finał, Żyj zdrowo" oraz baretka zawiera napis: "2023"

  Opolski Sztab WOŚP zaprasza wszystkie osoby prywatne jak i firmy, do wzięcia udziału w licytacji. Jak to zrobić? Wszelkie informacje udziela opolski sztab po kontakcie mailowym: (wosp.opole@op.pl).

  Trzy grafiki skarbonek

  Mimo wprowadzenia rozmaitych form zbiórek elektronicznych, tekturowe skarbonki wciąż stanowią nieodłączny element Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy z firmą Stora Enso Fundacja WOŚP już od ćwierćwiecza przekazuje na ręce wolontariuszy niezwykle kolorowe i solidne puszki. Zobaczyć można je zarówno na ulicach tysięcy polskich miast, jak i w setkach lokalizacji poza granicami kraju - wszędzie tam, gdzie działają Sztaby WOŚP.

  Z myślą o 31. edycji akcji, po raz pierwszy w historii, powstały aż trzy szaty graficzne puszek - odrębne dla wolontariuszy oraz dla dwóch sieci handlowych, Biedronki i Lidla, które angażują się w działania Orkiestry i będą prowadzić zbiórkę w swoich sklepach.

  Celem najbliższego Finału WOŚP jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Tradycyjna zbiórka uliczna odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia - 29 stycznia. Tego samego dnia Fundacja WOŚP prowadzić będzie też transmisję internetową i telewizyjną spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

  Zdjęcie (1/3)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-10 10:02:05 [217.173.203.*] id:1654595  
  Patryk100: Napisała postów [548], status [starszy pismak] Reputacja
  Ciekawe, ile propolska redakcja 24 wrzuci do skarbonki?

  Nick:
  Treść: