• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 674
  • Dodano: 2023-01-02 / 08:27
  • Komentarzy: 0

  Rekord ciepła padł na Opolszczyźnie. Głuchołazy z temperaturą 18,7 stopni Celsjusza

  (Fot. Archiwum)

  Głuchołazy w pierwszy dzień Nowego Roku odnotowały rekordową temperaturę w styczniu. Poprzedni rekord ciepła w styczniu wynosił 18,6 st. C. Padł 6 stycznia 1999 r. w miejscowości Pszenno (województwo dolnośląskie).


  Niedzielę 1 stycznia na tablicy rekordów pojawiły się Głuchołazy. Chodzi o rekord ciepła. Jak poinformowało IMGW, na punkcie pomiarowym w znajdującym się w Głuchołazach odnotowano 18,7 stopnia. Chwilę później padł kolejny rekord, dwie dziesiąte kreski dodało Okęcie. Nowy rekord temperatury maksymalnej dla stycznia w Polsce został więc ustanowiony po blisko 24 latach.

  - Został pobity rekord temp. max dla stycznia z 1999 roku o 0,1°C o godzinie 4:10 czasu miejscowego - poinformowało z rana IMGW. Chodzi o punkt pomiarowy właśnie w Głuchołazach.

  Opolanie licznie ruszyli na noworoczne spacery. Zwiększony ruch spacerowiczów można zaobserwować zarówno w rejonie jezior turawskich, jak i na opolskim rynku czy Wyspie Bolko.

  - Nowe rekordy padają także w poszczególnych miastach. Nowy rekord ma już m.in. Warszawa i Olsztyn, ale w ciągu dnia takich miast będzie znacznie więcej. Wszystko rozpoczęło się od rekordowo ciepłego Sylwestra w Polsce. Temperatura na stacji IMGW w Słubicach wzrosła do 18,1 st. C. Został więc ustanowiony nie tylko najcieplejszy w historii 31 dzień grudnia w Polsce (poprzedni rekord 14,6 st. C. w Legnicy, 31 grudnia 2021), ale również nowy rekord absolutny dla tej stacji w grudniu. Poprzedni rekord w Słubicach pochodził z 5 grudnia 1961 roku i wynosił 15,8 st. C - informuje dobrapogoda24.pl.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".