Dotyczy to również sytuacji, gdy osoba poszkodowana w wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę, dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podobna kara ma spotkać sprawcę wypadku, który ucieknie z miejsca zdarzenia, w którym są ranii lub zabici.
Sąd będzie mógł odstąpić od zastosowania zakazu na zawsze jedynie wówczas, gdy zajdzie wyjątkowa okoliczność. Sytuacja taka może wystąpić np. wówczas, gdy pijany kierowca będzie chciał zawieźć swoim samochodem ciężko chorą osobę do szpitala i po drodze spowoduje wypadek.
Sprawca, który prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem środka odurzającego po raz kolejny, będzie też ponosił surowszą odpowiedzialność. Sąd będzie mógł skazać go na na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy aż do 5 lat. Taką samą karę poniesie kierowca, który będzie prowadził pojazd mimo czasowego zakazu, orzeczonego sądownie.
- W ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali na Opolszczyźnie 93 wypadki drogowe. Ich tragicznym bilansem jest 8 ofiar śmiertelnych oraz aż 119 rannych - informuje nadkom. Maciej Milewski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Poniżej jeszcze raz przedstawiamy, stworzony w zeszłym roku, reportaż pokazujący skutki jazdy pijanych kierowców:
fenomen: Napisał postów [295], status [starszy wyjadacz]
są plusy i minusy wiadomo;p