• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3323
  • Dodano: 2022-11-25 / 08:12
  • Komentarzy: 0

  Ogromne straty po pożarze w miejscowości Rodoszowy. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży

  Kolejna ciężka akcja strażaków i ogromne straty spowodowane przez pożar. Strażacy walczyli z pożarem zabudowań gospodarczych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ucierpiał dom Pani Sołtys.  W czwartek 24 listopada po godzinie 17.00 dyżurny Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze budynków w zabudowie gospodarczej w miejscowości Radoszowy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z Kędzierzyna-Koźla - w tym JRG nr 1 ,JRG nr 2 oraz zastępy strażaków ochotników z powiatu m.in. OSP Maciowakrze, OSP Ucieszków oraz OSP Radoszowy.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami potwierdził pożar budynków gospodarczych oraz rozprzestrzenienie się ognia na poddasze budynku mieszkalnego. W działaniach brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

  Budynek mieszkalny udało się uratować. Podczas działań nikt nie został poszkodowany. Niestety całkowicie spłonął budynek gospodarczy.

  Jak informuje portal Lokalna24.pl, o pomoc w odbudowie gospodarstwa poprosił proboszcz tamtejszej parafii.

  "Drodzy parafianie. Dziś o godz.17 zapaliła się stodoła i fragment domu państwa Żyłka (pani Sołtys). Łączymy się z nimi w bólu i cierpieniu, jaki teraz przeżywają. Po szybkiej naradzie z Rada Parafialna chcemy im jako cala parafia pomoc materialnie w odbudowie części domu. Dlatego ośmielam się Was prosić o pomoc materialną, którą zbiorą po każdej mszy sw. w niedziele 4 grudnia członkowie Rady Parafialnej. Bóg zapłać za zrozumienie owej tragicznej sytuacji. Ks. Proboszcz".

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. PSP Kędzierzyn-Koźle)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".