• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1161
  • Dodano: 2022-11-24 / 11:21
  • Komentarzy: 5

  Radni PiS zdecydowanie przeciw podwyżkom w Opolu. Apelują do prezydenta oraz Platformy

  (Fot. Dżacheć)

  Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy apeluje do prezydenta miasta o wycofanie podwyżek, jakie proponuje prezydent Arkadiusz Wiśniewski.


  Apel radnych został wystosowany również do radnych Platformy Obywatelskiej, którzy podczas posiedzenia Komisji wstrzymywali się od głosu. W opinii radnych, prezydent Arkadiusz Wiśniewski działa przeciw mieszkańcom obarczając ich niepowodzeniem gospodarczym w Polsce.

  - Chcemy zaapelować do radnych klubu Arkadiusza Wiśniewskiego, by przynajmniej oni się opamiętali. Rozumiem, że to trudny wybór, ale podwyżek w sytuacji, którą mamy nie powinno być wcale - mówi radny Michał Nowak.

  - Ceny, które dziś obowiązują w mieście Opolu, to ceny które zostały ostatnio podniesione. Bilety MZK podrożały od stycznia tego roku, a strefa płatnego parkowania jest droższa od kwietnia 2020. Opole i tak jest drogie. Ceny, które już są, są wystarczające, więc nie ma konieczności ich podnoszenia - dodaje Małgorzata Wilkos i zaznacza, że drożej jest tylko w Warszawie.

  0 Działania samorządów rażąco kłócą się z działaniami rządu, który robi wszystko by złagodzić skutki niepowodzenia gospodarczego wywołanego między innymi wojną. To, co funduje nam prezydent to zupełnie przeciwne działanie, on obciąża skutkami mieszkańców - mówi Krystyna Duda, radna PiS.

  - Na komisjach radni Platformy się wstrzymywali. W takich decyzjach nie można się wstrzymywać. Jeśli nie są ukrytą opcją Arkadiusza Wiśniewskiego, to niech zagłosują przeciwko. Wtedy będziemy mieli jasną i czystą sytuację. Szanowni państwo z Platformy Obywatelskiej, zagłosujcie przeciwko tym podwyżkom - apeluje Michał Nowak.

  Przemysław Pytlik z Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego nie widzi innego wyjścia walki z inflacją i drożyzną, jak głosować za podwyżkami w mieście. - Jestem zmuszony zagłosować za podwyżkami. Każdy z nas widzi co się dzieje wokół, wszystko jest droższe. Jeśli popatrzeć na rekordowo wysoką inflację, ceny gazu, presję płacową to miasto musi to skądś wziąć. Proszę pamiętać, że przez Polski Ład urząd miasta Opola stracił 60 mln złotych. To jedyny sposób, w którym możemy łatać dziurę, którą wydrążyły rządy Zjednoczonej Prawicy - słyszymy.

  - Będę głosował przeciw podwyżkom. Nie przekonuje mnie argumentacja pana prezydenta na temat podwyżek. To kolejny kamyczek do budżetów mieszkańców Opola, którzy i tak są mocno obciążeni tymi opłatami. Dokładanie kolejnych opłat mieszkańcom nie zachęci ich do korzystania z komunikacji miejskiej. Rozumiem, że rosną koszty funkcjonowania samorządu. W dobie kryzysu niedopuszczalne wydaje się wydawanie kilku milionów złotych na budowę aquaparku - mówi Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-24 12:23:23 [5.184.238.*] id:1652248  
  liberty: Napisał postów [4581], status [Szycha] Reputacja
  Idioci z PiS sami wywołajcie ta inflacje bandyckim lockdownem i sypaniem miliardami pustych zł przedsiębiorcom za to żeby nie prowadzili działaności w czasie plandemii a teraz narzekacie ze jest inflacja?! To jest tylko i wyłącznie wasza wina !!! Kryzys gospodarczy to nie wina wojny a wasza wina !!!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2022-11-24 16:34:16 [83.22.187.*] id:1652254  
  ktostamtaki: Napisała postów [419], status [pismak] Reputacja
  Czyli według twojej logiki w Niemczech, Francji, USA, Argentynie, Wietnamie i generalnie na całym świecie rządzi pis XD bo w każdym kraju jest gigantyczna inflacja
  2022-11-24 16:36:16 [83.22.187.*] id:1652255  
  ktostamtaki: Napisała postów [419], status [pismak] Reputacja
  Kryzys żywnościowy w Afryce to też wina pis a nie wina wojna!!!
  2022-11-24 16:42:48 [83.22.187.*] id:1652257  
  ktostamtaki: Napisała postów [419], status [pismak] Reputacja
  O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych! Sura Al-Maida 5, 51
  2022-11-24 14:14:38 [77.255.65.*] id:1652250  
  Henryk: Napisał postów [345], status [pismak] Reputacja
  zastanawiam się czy radni PiS tak samo zdecydowanie będą protestowali przeciwko podniesieniu im np. diet czy pensji w ich zakładach pracy

  Nick:
  Treść: