• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 689
  • Dodano: 2022-11-01 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Ostatni miesiąc na złożenie wniosku o 300 zł dla uczniów

  Opolski ZUS przypomina rodzicom i opiekunom o 300 zł w ramach wyprawki szkolnej. Czasu na złożenie wniosku w formie elektronicznej jest coraz mniej. Ostateczny termin mija do 30 listopada.

  ZUS na bieżąco weryfikuje wpływające od rodziców wnioski w programie "Dobry Start". Systematycznie wypłaca też pieniądze na wskazane przez wnioskujących konta bankowe. Apeluje przy tym do spóźnialskich, by nie przegapić terminu na sięgnięcie po to wsparcie finansowe.

  - Po 30 listopada nie będzie opcji ubiegania się o finansowe wsparcie dla uczących się dzieci. Przy składaniu wniosku warto pamiętać o wskazaniu właściwego i poprawnego numeru rachunku bankowego. Niestety to jeden z najczęstszych błędów, który komplikuje dostarczenie pieniędzy przez ZUS odbiorcom - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Do końca października w naszym regionie liczba złożonych wniosków sięgnęła niemal 74 tys., które objęły ponad 103 tys. dzieci i uczącej się młodzieży. Opolski ZUS wypłacił w związku z tym już ponad 30,1 mln zł.

  Wnioski o wyprawkę szkolną można przesyłać wyłącznie elektronicznie, między innymi przez profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

  Wniosek o świadczenie dobry start możesz złożyć, jeśli jesteś:
  - rodzicem,
  - opiekunem faktycznym dziecka, czyli osobą, która opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  - opiekunem prawnym dziecka - osobą, której sąd powierzył opiekę nad dzieckiem,
  - osobą sprawującą pieczę zastępczą nad dzieckiem, tzn. rodziną zastępczą, osobą prowadzącą rodzinny dom dziecka, dyrektorem placówki opiekuńczo-wychowawczej lub dyrektorem regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej,
  - osobą ucząca się, czyli pełnoletnim uczniem, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ nie żyją lub ma ustalone alimenty od nich,
  - osobą usamodzielnianą, czyli osobą, która opuszcza rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".