• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1005
  • Dodano: 2022-10-27 / 12:54
  • Komentarzy: 1

  Gluten w bezglutenowych produktach. GIS reaguje!

  W wyniku kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono niezgodność w zakresie zawartości glutenu w produkcie oznakowanym jako produkt bezglutenowy. Chodzi o pasztet z królika i chrupki kukurydziane.

  Uwaga, w środę, 26.10 GIS wydał nowe ostrzeżenia. Chodzi o pasztet z królika i chipsy kukurydziane.

  Nazwa produktu: Pasztet z królika 160 g, na etykiecie widnieje informacja "produkt bezglutenowy"
  Numer partii/ data minimalnej trwałości: 17.11.2022
  Producent: P.H.P. Tradycyjne Jadło Beata Lis, Górki 12, 63-000 Środa Wielkopolska, Masarnia Pomarzanowice, 62-010 Pobiedziska.

  Producent poinformował swoich odbiorców i rozpoczął procedury wycofania produktu z rynku.
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu prowadzi postępowanie wyjaśniające.


  Szczegóły dotyczące produktu:
  Nazwa produktu: Chipsy kukurydziane solone, produkt bezglutenowy
  Numer partii:147.7
  Data minimalnej trwałości: 14.08.2023
  Producent: Sonko Sp. z o.o. Ryżowa 1 Bielany Wrocławskie, 55-040 Kobierzyce

  Działania podjęte przez przedsiębiorcę i organy urzędowej kontroli:
  Producent przeprowadził pełną identyfikację i identyfikowalność kwestionowanej partii produktu, sprawdził stany magazynowe dostępnych surowców, wyrobu gotowego. Firma podjęła także działania w celu ustalenia przyczyny zanieczyszczenia produktu glutenem we współpracy z dostawcami surowców. Dodatkowym badaniom pod kątem obecności glutenu poddane zostały kontrpróbki produktu i surowców. Producent uruchomił procedury wycofania produktu z rynku poprzez kontakt z poszczególnymi odbiorcami.

  Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie oraz monitorują proces wycofania.

  Główny Inspektorat Sanitarny to jednostka zajmująca się nadzorowaniem i kierowaniem działaniami mającymi na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli. Zadaniem GIS-u jest m.in. informowanie o niebezpiecznych dla życia lub zdrowia produktach dostępnych w sprzedaży.

  Ostrzeżenia GIS pojawiają się zawsze, gdy spożywanie lub stosowanie jakiegos produktu może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia konsumentów. Warto dokładnie zapoznać się z treścią każdego ostrzeżenia, aby uniknąć przykrych konsekwencji.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-27 13:33:38 [89.67.3.*] id:1650730  
  DonPedro69: Napisał postów [10301], status [VIP] Reputacja
  "Producent poinformował swoich odbiorców i rozpoczął procedury wycofania produktu z rynku." - więc w czym problem? Tylko martwy się nie myli i ten, co nic nie robi, chociaż w tym ostatnim przypadku mam poważne wątpliwości.

  Nick:
  Treść: