• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1193
  • Dodano: 2022-10-06 / 17:25
  • Komentarzy: 0

  Kolejne drogi rolne z dofinansowaniem

  Pokój, Turawa, Radłów i Dobrzeń Wielki to kolejne gminy, które podpisały umowy na dofinansowanie z budżetu województwa budowy lub przebudowy dróg do gruntów rolnych. W tym roku 26 gmin otrzyma w sumie ponad 4 miliony 654 tysiące złotych na takie drogi.


  Jak mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, dziś podpisane umowy z czterema gminami opiewają na łączną kwotę ponad 805 tysięcy zł, pochodzącą z budżetu województwa. - To pieniądze na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, ale to jest ich podstawowa funkcja, bo są to po prostu drogi, które komunikują części miejscowości, są też często ścieżkami rowerowymi, więc kolejne cztery kilometry takich dróg dzięki dzisiejszym umowom uda się wyremontować bądź wybudować - dodaje marszałek.

  Gmina Pokój otrzymała 220 250 zł na przebudowę 881 m drogi w obrębie Krogulnej. Wójt Pokoju Barbara Zając mówi, że to droga wzdłuż gruntów rolnych ważna dla rolników, ale i mieszkańców. - To ciąg komunikacyjny łączący się z drogą Krogulna - Siedlice, z drugiej strony z drogą wojewódzką 454 - informuje.

  W gminie Turawa przebudowane zostanie 368 m drogi w Węgrach, na którą dotacja wyniosła 92 000 zł. Jak mówi wójt Dominik Pikos, gmina co roku stara się o dofinansowania takich dróg rolnych. - Ta droga była do tej pory droga gruntową, bez żadnego sypanego kamienia. Teraz rolnicy będą mieli ten przejazd ułatwiony - dodaje.

  Pieniądze otrzymały także gmina Dobrzeń Wielki na budowę pierwszego odcinka drogi rolnej (993m) w Chróścicach - 248 224 zł oraz gmina Radłów na budowę 980 m drogi w obrębie Kościelisk - 245 000 zł.

  Jak podkreśla marszałek Szymon Ogłaza, co roku dotacje na drogi rolne cieszą się dużym powodzeniem wśród samorządów i prawie zawsze udaje się zarządowi województwa zaspokoić wszystkie potrzeby w tym zakresie, co jest niezwykle istotne. - W tym roku żaden z wniosków nie został odrzucony i będziemy starali się, żeby i w kolejnych latach tak było, bo te drogi są bardzo potrzebne i często bardzo przez mieszkańców wyczekiwane - dodaje.

  W latach 2013 - 2021 z budżetu Województwa Opolskiego wsparcie finansowe takich zadań wyniosło w sumie już ponad 37,2 miliona złotych. Dzięki tym pieniądzom powstało ponad 201 kilometrów takich dróg, ważnych nie tylko dla rolników, ale i mieszkańców gmin, w których drogi powstały.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. UMWO)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".