• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8321
  • Dodano: 2022-09-09 / 09:45
  • Komentarzy: 2

  Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Mama i maluchy czują się świetnie!

  Trojaczki urodziły się w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Zarówno maluszki, jak ich rodzice czują się znakomicie.


  To pierwsze w tym roku trojaczki. Dzieci przyszły na świat w sierpniu. Mama i noworodki czują się dobrze.

  Justyna i Marcin, rodzice nowo narodzonych trojaczków, mają już synka, niespełna 2-letniego Kasjana, dla którego starali się o rodzeństwo.
  - Od samego początku wiedziałam, że urodzę w Klinicznym Centrum w Opolu ‼️ - mówi mama noworodków - zostałam objęta profesjonalną opieką, za którą dziękujemy z całego serca.

  Pani Justyna, szczęśliwa mama trojaczków, nie kryje radości. - Staraliśmy się o drugie dziecko. O tym, że powinniśmy się przygotować na narodziny trojga dzieci dowiedzieliśmy się bardzo wcześnie. Było to dla nas ogromne zaskoczenie, ale bardzo się ucieszyliśmy - mówi pani Justyna, mama trojaczków.

  - Ciąża przebiegała zupełnie inaczej, niż przy pierwszym dziecku, zdecydowanie było mi trudniej, wymagała też częstszych badań i konsultacji lekarskich, ale było to również niesamowite uczucie - dodała.

  Pierwszy urodził się Nikodem Ignacy, drugi był Jakub Mateusz, ostatnia - to długo wyczekiwana przez mamę córeczka - Bianka Justyna. Ich stan jest stabilny, czują się dobrze.

  Ciąża trojacza zawsze jest związana z podwyższonym ryzykiem, dlatego też pani Justyna, mama trojaczków, była objęta naszą opieką na Pododdziale Patologii Ciąży jeszcze przed rozwiązaniem. Natomiast poród, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, odbył się po ukończeniu 32.tyg.ciąży. Była to ciąża trójkosmówkowa trzyowodniowa.

  Po operacji noworodki zostały przekazane pod opiekę lekarzy neonatologów.

  - Stan dzieci jest dobry. Trzeba jednak pamiętać, że urodziły się przed terminem, zatem z pewnością pod naszą opieką zostaną jeszcze jakiś czas, tzn. do osiągnięcia odpowiedniej masy ciała i do uzyskania umiejętności picia przez smoczek - mówi Anna Chirowska-Adamczyk, lekarz kierujący Oddziałem Neonatologicznym.

  Razem z mężem jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy wydać na świat tak cudowne i zdrowe dzieci. Dziękujemy Bogu za ten cud narodzin - dodała pani Justyna.

  Kliniczne Centrum jako jedyne w województwie opolskim zapewnia opiekę perinatalną na najwyższym, czyli III poziomie, co oznacza m.in., że do nas kierowana jest zdecydowana większość pań z ciążą zagrożoną przedwczesnym urodzeniem oraz z ciążą mnogą.

  Wszystkie porody poniżej 32. tc. odbywają się w naszym szpitalu.

  Mimo to zawsze narodziny trojaczków są u nas dużym wydarzeniem, do którego musimy się przygotować logistycznie. Przy porodzie uczestniczył zespół personelu medycznego składający się z ginekologów, neonatologów, anestezjologa, instrumentariuszek, położnych i pielęgniarek, łącznie ponad 15 osób. Każdy realizował swoje zadanie, aby poród odbył się sprawnie i bezpiecznie zarówno dla mamy, jak i dzieci.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. Ginekologia Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-14 01:01:41 [46.134.112.*] id:1647585  
  [moderacja]: Napisał postów [4572], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-09-14 01:02:00 [46.134.112.*] id:1647586  
  [moderacja]: Napisał postów [4572], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]