• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2946
  • Dodano: 2022-08-04 / 15:40
  • Komentarzy: 0

  Ważyli czereśnie (i nie tylko) po cenie cebuli - za oszustwo grozi im 8 lat więzienia

  (Fot. KPP Świdnik)

  Małżeństwo ze Świdnika podczas zakupów w markecie oszukiwało przy ważeniu towaru. Na wadze samoobsługowej wykładali warzywa i owoce, a zaznaczali inne towary w niższych cenach. Następnie po przejściu przez kasy samoobsługowe chcieli wyjść ze sklepu. Ich zachowanie zauważył pracownik i powiadomił policję. Za przestępstwo oszustwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci zostali powiadomieni, że na terenie jednego ze świdnickich marketów doszło do oszustwa. Para robiąca zakupy wykładając owoce i warzywa na wagę zaznaczała towary inne, w niższych cenach, to jest: czereśnie i pomidory ważąc jako cebulę, a banany i morele jako marchewkę. Następnie tak oznaczony towar "nabili" na kasie samoobsługowej. Jednak ich poczynania zostały zauważone przez pracownika marketu.

  Okazało się, że para robiąca zakupy to małżeństwo: 44-letnia kobieta i jej 49 letni mąż. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na kwotę blisko 20 złotych. Jednak wartość szkody nie jest istotna przy kwalifikowaniu takiego czynu jako przestępstwo oszustwa.

  Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".