• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1994
  • Dodano: 2022-06-22 / 19:20
  • Komentarzy: 0

  Opolscy motocykliści potwierdzili, że należą do krajowej elity w rajdach enduro

  Poligon wojskowy w Cieninie pod Wrocławiem był areną VII i VIII rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. W sobotnio-niedzielnej imprezie uczestniczyło 102 riderów, wśród których nie zabrakło reprezentantów HAWI Racing Team.


  Motocykliści w każdym dniu przy upalnej temperaturze zmagali się z 14-kilometrową trasą okrężną, którą podróżowali kilkukrotnie, a po drodze zaliczali próby czasowe jazdy terenowej - test cross z sekcją superenduro i test enduro. Opolska ekipa przystąpiła do rywalizacji osłabiona brakiem Jakuba Kowalskiego, który podczas piątkowego treningu żużlowego w Opolu doznał złamania kości ramienia i czeka go teraz dłuższa przerwa w startach.

  Swoich podopiecznych motywował do dobrej jazdy prezes Andrzej Hawryluk. W mistrzowskiej klasie E1 znakomitą formę zaprezentowali Patryk Kuleszo i Wojciech Latała, którzy byli najszybsi i pewnie zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Kuleszo przed Latałą i trzecim Rafałem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce). W tej klasie na 7. pozycji uplasował się Przemysław Liszka. Z kolei w klasie Masters Zbigniew Lech starał się dotrzymywać tempa Wojciechowi Renczowi (AP Głogów), ale ostatecznie musiał zadowolić się miejscem na drugim stopniu podium, które uzupełnił Michał Kampa (SM Panda Racing Jemielnica). Siódmą lokatę wywalczył Krzysztof Szczypka. Po raz kolejny dobry start zaliczył Igor Gromek, który w klasie Junior 85 powinien zająć 2. miejsce.

  Niestety, młody motocyklista na ostatnim okrążeniu otrzymał karę za spóźnienie na Punkt Kontroli Czasu, która zepchnęła go o jedną pozycję w dół, a powodem była konieczność dokręcenia tłumika. Zwyciężył Maciej Brzezicki (KKM Kwidzyn) przed Hubertem Romańcem (KKM Wena Kielce). Punkty zgromadzone przez zawodników HAWI Racing Team przyczyniły się do wywalczenia drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej, za KTM Novi Korona Kielce a przed SM Panda Racing Jemielnica, oraz pierwszej lokaty wśród zespołów sponsorskich.

  Coraz lepiej na endurowych trasach poczyna sobie Grzegorz Bogulak, który w pucharowej klasie E1 osiągną swój najlepszy w tym sezonie rezultat zajmując 3. miejsce za Damianem Kmieciakiem (MotoPrzygoda Racing Team Katowice) i Dominikiem Dziurą (KKM Wena Kielce).

  - Wyniki uzyskane przez naszych motocyklistów potwierdzają, że należą do krajowej elity. Odczuwamy w naszym zespole brak Kuby Kowalskiego, ponieważ jest to zawodnik celujący w medal mistrzowskiej klasy Junior, a przy tym gwarantujący ważne punkty do klasyfikacji klubowej. - podsumował Andrzej Hawryluk, prezes opolskiego HAWI Racing Team.

  Najbliższe rundy zostaną rozegrane już za niespełna 2-tygodnie w Połczynie Zdroju. Działalność sportową HAWI Racing Team wspierają samorządy Województwa Opolskiego i Miasta Opola.

  Zdjęcie (1/27)

  (Fot. Piotr Kumiec)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".