• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 1534
    • Dodano: 2022-06-22 / 08:24
    • Komentarzy: 0

    W najbliższy piątek, 24 czerwca czas na opolską Noc Kultury

    To już 13 edycja tego wydarzenia. Tradycyjnie na odwiedzających czekać będzie blisko 40 wydarzeń kulturalnych - w tym warsztaty, koncerty, spektakle, projekcje filmowe, widowiska plenerowe, wystawy i gry miejskie. Imprezy rozpoczną się już około godz. 17. w różnych miejscach Opola i potrwają do późnych godzin nocnych.


    Każda z nich będzie oznaczona kolorowym numerem, aby uczestnikom łatwiej było znaleźć wydarzenia opisane w programie tegorocznej Nocy Kultury. W tym roku podczas opolskiej Nocy Kultury gościć będą m.in. zespół Golec uOrkiestra, Mariusz Szczygieł, Zbiegniew Libera, kolektyw The Very Polish Cut Outs, DJ Daso, DJ MIXTONE DEEJAY & SAXINTATION, zespół OPO BAND oraz Wieża Bajzel, a także Katarzyna Kowalska, Jarosław Fret i Piotr Mulawka.

    W tym roku w ramach Nocy Kultury można odwiedzić aż 35 miejsc! Większość wydarzeń jest bezpłatna.

    CENTRUM MIASTA
    1
    19.00-23.00 • BAR KOLEJOWY
    ul. Krakowska 48 (przy dworcu PKP obok lokomotywy)
    • Kulturalna prywatka w stylu lat 70.
    Organizator: Stowarzyszenie Bursztynowe serca

    2
    19.00-21.00 • HOTEL DE SILVA
    ul. Leona Powolnego 10 (sala konferencyjna na parterze)
    • Wieczór mindfulness - koncert muzyki relaksacyjnej i medytacyjnej, prelekcje o medytacji i
    relaksacji oraz kilka sesji relaksacyjno-medytacyjnych
    Organizator: Fundacja Trampolina

    3
    19.30-22.00 • CENTRUM DIALOGU OBYWATELSKIEGO
    ul. ks. Konstantego Damrota 1
    • 19.30-21.30 - Domowe kino PRL - projekcja bajek dla dzieci (patio)
    • 20.00-22.00 - W poszukiwaniu wartości - warsztaty, animacje, wystawa stała oraz czasowa
    • 22.00 - Animacja wyświetlana na budynku CDO
    Organizator: Fundacja im. Romana Kirsteina

    4
    18.00-20.00 • NARODOWY BANK POLSKI - ODDZIAŁ OKRĘGOWY W OPOLU
    ul. ks. Konstantego Damrota 2B
    • "Obiekty (Frotex 2021)" autorstwa Wojciecha Brzeszczaka - wystawa fotografii
    • Wystawa monet o tematyce artystycznej

    5
    17.00-20.00 • PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA W OPOLU
    ul. Tadeusza Kościuszki 14
    • "Starodruki w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu" - oprowadzanie
    kuratorskie po wystawie
    wejście o pełnych godzinach, ostatnie o godz. 19.00

    6
    19.00-21.00 • FILIA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
    ul. Targowa 12
    Biesiada teatralna "W poszukiwaniu Grotowskiego"
    • Spektakle: "Nikt nie spotyka Nikogo" (zrealizowany w ramach projektu Teatru ZAR) oraz
    "ZEN_IT" Teatru Robimy
    • Spotkanie z Jarosławem Fretem, dyrektorem Instytutu im. Jerzego Grotowskiego

    7
    18.00-23.00 • CENTRUM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ W OPOLU
    ul. Krakowska 32 oraz BULWARY NAD KANAŁEM MŁYNÓWKA
    • Wianki puszczamy! Opolskie Dziouchy & Noc Kultury - warsztaty, prezentacja i nie tylko
    liczba uczestników warsztatów ograniczona, zapisy: warsztaty@opolskiedziouchy.com
    Organizator: Fundacja Opolskie Dziouchy

    8
    22.00-2.00 • KLUBOKAWIARNIA OPO
    ul. Krakowska 32
    • Noc Kultury z wielkiej płyty - impreza w rytmie polskich hitów
    w nowoczesnych interpretacjach DJ-ów z kolektywu The Very Polish
    Cut Outs

    9
    19.00-21.00 • BULWAR NAD MŁYNÓWKĄ (przy Zielonym Mostku)
    Plastycznie i muzycznie nad Młynówką
    • 19.00-20.00 - działania plastyczne w towarzystwie koncertu gongów i instrumentów
    archaicznych
    • 20.00-21.00 - Lubov - koncert pieśni słowiańskich
    Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury

    10
    18.00-0.00 • MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
    ul. Minorytów 4
    • Warsztaty, spotkania, gry, m.in. gra detektywistyczna: Morderstwo w bibliotece vol. 12
    • "Ilustragan 6. Plac zabaw" - cykliczna wystawa ilustracji organizowana przez Wydział Sztuki
    UO (Galeria Zamostek)

    11
    17.00-23.00 • CENTRALNE MUZEUM JEŃCÓW WOJENNYCH
    ul. Minorytów 3
    • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej
    • Pokazy filmów, quiz z nagrodami, gra planszowa, warsztaty plastyczne

    12
    18.00-21.00 • ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OPOLU
    ul. Zamkowa 2
    • "Polska - zadanie na całe życie" - wystawa, gry i zabawy dla dzieci
    i młodzieży
    • Promocja książki "Archiwum po drodze... Dzielnice Opola w źródłach Archiwum
    Państwowego w Opolu" i inne atrakcje
    Współorganizator: Instytut Śląski

    13
    15.00 i 21.30-22.45 • BONK ART GALLERY
    Rynek 10
    • 15.00 - Wystawa stała w Bonk Art Gallery
    • 21.30 - Nocny koncert jazzowy - zespół OPO BAND: Krzysztof Puma Piasecki, Kasia Puma
    Piasecka, Jacek Hornik, Filip Hornik, Olek Gonsior i goście
    Współorganizator: Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe

    14
    18.00-21.00 • GALERIA BIAŁY KRUK
    ul. Bronisława Koraszewskiego 1
    • Drobnym kruczkiem - miniwarsztaty z sitodruku (co 30 min.)
    • wykonywanie pamiątkowych gadżetów

    15
    18.00-23.30 • RADIO DOXA
    ul. Bronisława Koraszewskiego 7-9 (wejście od ul. Krupniczej)
    • Radio nocą - zwiedzanie rozgłośni radiowej

    16
    18.00-21.00 • KATEDRA OPOLSKA
    plac Katedralny 2
    • Koncert na rzecz Opolskiej Katedry - wystąpią GOLEC uORKIESTRA oraz Frele
    bilety cegiełki po 50 zł, szczegóły: www.wk.diecezja.opole.pl

    17
    21.30-22.15 • TEREN PRZY MURACH OBRONNYCH OBOK KATEDRY
    ul. ks. Stefana Baldego
    • Turniej rycerski o wstęgę księżniczki Violi - pokaz walk
    Organizator: Opolskie Bractwo Rycerskie

    18
    14.00-22.00 • KAMIENICA CZYNSZOWA - MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO
    ul. św. Wojciecha 9
    • 14.00-22.00 - udostępnienie obiektu zwiedzającym
    • 14.00-18.00 - "Ogryzek i pestka. Zero waste" - gra edukacyjna
    gra zespołowa - drużyny maksymalnie po 10 osób

    19
    0.35-0.50 • SCHODY PRZY MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO
    ul. św. Wojciecha 13
    • Spektakl ogniowy w baśniowym stylu w wykonaniu Stowarzyszenia Teatru Tańca i Ruchu z
    Ogniem Mantikora

    20
    20.00-0.00 • MAŁY RYNEK
    • AFTER PARTY: DJ Daso, DJ MIXTONE DEEJAY & SAXINTATION,
    DJ Stahou, DJ Loui - muzyka klubowa

    21
    20.00-22.00 • DWOREK ARTYSTYCZNY, SCENA PLENEROWA
    ul. Klasztorna 1
    • Nocne spotkanie z BluesOpole - koncert zespołu WIEŻA BAJZEL
    Współorganizator: Fundacja BluesOpole

    22
    14.00-22.00 • GALERIA MUZEUM ŚLĄSKA OPOLSKIEGO
    ul. Ozimska 10
    • 14.00-22.00 - udostępnienie obiektu zwiedzającym
    • 18.00 - "odTWORZENIE. Martwe natury Jana Cybisa" - warsztaty malarskie dla młodzieży
    (12+) i dorosłych. Poprowadzi Joanna Preuhs
    czas warsztatów: ok. 2h, rezerwacja telefoniczna: 77 44 31 761, 77 44 31 754 od pon. do pt. w
    godz. 7.30-15.00

    ŚRÓDMIEŚCIE

    23
    17.00-19.00 • MUZEUM UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO, COLLEGIUM MAIUS
    pl. Mikołaja Kopernika 11
    • Religie i wyznania Śląska Opolskiego - spotkanie z Katarzyną Kowalską, pierwszym i
    jedynym żeńskim księdzem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na Opolszczyźnie, jedną z
    dziewięciu kobiet kapłanów w Polsce
    • projekcja filmu "Luteranie"
    • prezentacja zbiorów bibliotecznych, pochodzących z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w
    Pokoju i Lubieni
    Współorganizator: Opolska Fundacja Filmowa

    24
    18.00-0.00 • ZAMEK GÓRNY I TEREN ZIELONY PRZED ZAMKIEM
    ul. Edmunda Osmańczyka 22
    9 Noc Opolskich Legend, czyli Baśnie Baby Tiny
    • 18.00-20.00 - animacje plastyczne
    • 20.00-0.00 - Baszta Tajemnic - gra miejska
    obowiązkowa rezerwacja miejsc pod numerem: 609 648 509
    Organizator: Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora

    25
    22.00-0.00 • KINO HELIOS OPOLE, SOLARIS CENTER
    plac Mikołaja Kopernika 17
    • "Bo we mnie jest seks" - projekcja filmu
    bilet w cenie 10 zł, do nabycia w kasie kina

    26
    18.00 i 19.00 • OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA
    ul. Augustyna Kośnego 2A
    • 18.00-19.30 - "Bajkowe mole" - teatr cieni inspirowany bajkami Ignacego Krasickiego oraz
    warsztaty dla rodzin (Mała Scena)
    limit miejsc: 40 dzieci + rodzice, opiekunowie
    • 19.00-20.30 - "Tancerka" - spektakl dla młodzieży i dorosłych (Scena na piętrze)
    cena biletu 10 zł/os., do nabycia w kasie teatru

    27
    18.00-0.00 • GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
    plac Teatralny 12
    • "Efekty wybranych badań terenowych. Fotografie, video i rysunki z lat 1984-2022" -
    wystawa Zbigniewa Libery (sale Galerii)
    • 18.00 - "Światło w głębinach" - warsztaty otwarte poprowadzą Józef Chyży i Ignacy
    Nowodworski (przed Galerią)
    • 20.00 - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Liberą (sale Galerii)
    • 21.00 - "C'mon C'mon" - projekcja filmu, dramat w reżyserii Mike'a Millsa, produkcja USA,
    2021 (plac Galerii)
    Współorganizator: Stowarzyszenie Opolskie Lamy

    28
    17.00 i 22.30 • TEATR IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W OPOLU, SCENA MAODELATORNIA
    pl. Teatralny 12
    • 17.00-18.30 - "Improwizacja w komunikacji" - warsztaty z improwizacji teatralnej (16+),
    poprowadzi Ewa Malik
    • 22.30-0.00 - "Mój głos ma siłę. Autoprezentacja" - warsztaty (16+), poprowadzi Agnieszka
    Zientarska
    wejściówki do pobrania na stronie: edukacjateatropole.pl
    maksymalna liczba uczestników każdego z warsztatów: 25 osób

    29
    22.00-23.30 • TEATR IM. JANA KOCHANOWSKIEGO w OPOLU, MAŁA SCENA
    pl. Teatralny 12
    • "Brzechwa NIE tylko dla dzieci" - humoreski i kabaretiana autorstwa Jana Brzechwy z
    dodatkiem piosenek w wykonaniu uczestników "Teatrowni", zajęć teatralnych prowadzonych
    przez Teatr im. Jana Kochanowskiego
    Organizator: Stowarzyszenie Kochanowski

    30
    18.00-1.00 • KINO MEDUZA • CENTRUM KULTURY OLESKA 45
    ul. Oleska 45
    • Noc kina włoskiego - pokazy filmów włoskich dla dzieci oraz dorosłych, m.in. najnowszego
    filmu Paolo Genovese pt. "Superbohaterowie", reżysera hitu "Dobrze się kłamie w miłym
    towarzystwie"

    WYSPA PASIEKA

    31
    18.00-22.30 • PARKING URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO
    ul. Piastowska 14 oraz ULICE OPOLA
    • 18.00-21.30 - V Opolska Nocna Wystawa Pojazdów Zabytkowych - prezentacja pojazdów
    (parking Urzędu Wojewódzkiego)
    • 22.00-22.30 - Parada pojazdów zabytkowych (ulice Opola)
    Organizator: Stowarzyszenie Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych przy współpracy z BLOGIEM Klasyczne.KK

    32
    18.00-20.00 • WOJEWÓDZKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, NAMIOT W OGRODZIE
    ul. Piastowska 20
    • Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem oraz promocja najnowszej książki autora "Fakty
    muszą zatańczyć"

    33
    10.00-23.00 • MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI, HOL AMFITEATRU TYSIĄCLECIA
    ul. Piastowska 14A (wejście od ul. Norberta Barlickiego)
    • 10.00-22.00 - Giełda płyt winylowych - prezentacja przez wystawców kolekcji płyt winylowych,
    możliwość zakupu
    • 18.00 - Historia polskiej i światowej muzyki elektronicznej - spotkanie z Piotrem Mulawką
    • 18.00-22.00 - DJ set
    • 18.00-23.00 - zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
    bilety na wystawę w cenie 10 zł, przy zakupie na giełdzie płyt wstęp bezpłatny

    ZAODRZE

    34
    20.00-23.00 • WYDZIAŁ SZTUKI UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO
    ul. Wrocławska 4
    • Noc kultury i sztuki - liczne wystawy i prezentacje prac studentów Wydziału Sztuki UO, m.in. z
    pracowni multimediów, fotografii, rysunku, rzeźby, malarstwa, grafiki i projektowania graficznego

    35
    22.00-22.30 • KINO HELIOS OPOLE, PARK HANDLOWY KAROLINKA
    ul. Wrocławska 152-154
    • Poznaj nasze sale dream - w salach udostępnionych przez kino Helios będzie czekała filmowa
    i kinowa niespodzianka

    WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
    POZA NR. 16, 25, 26, 33
    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".