• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8629
  • Dodano: 2022-06-20 / 21:25
  • Komentarzy: 2

  Samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rzeki. Dwie osoby trafiły do szpitala

  Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dziś w miejscowości Sidzina w powiecie nyskim. Małżeństwo podróżujące samochodem uległo wypadkowi. Oboje trafili do szpitala.


  Złe warunki atmosferyczne to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu - niestety wielu kierowców o tym zapomina. Przekonało się o tym małżeństwo podróżujące samochodem osobowym w miejscowości Sidzina w powiecie nyskim. Do wypadku doszło w poniedziałek 20 czerwca.

  Kierowca osobówki z nieustalonych na tę chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, przeciął bariery, a auto osunęło się w kierunku rzeki. Samochodem podróżowały dwie osoby - małżeństwo. Oboje trafili do szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

  Intensywne opady deszczu, silny wiatr, a później słońce ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym - w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć.

  Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie letnim są piesi i kierujący jednośladami, których latem jest najwięcej na naszych drogach. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że dzieci do 15 roku życia, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 kodeksu drogowego). Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych powyżej 15 roku życia, rowerzystów i motocyklistów lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-21 10:45:56 [80.253.213.*] id:1642030  
  SekO: Napisał postów [730], status [rozpisany/na] Reputacja
  Tam na drogach w okolicy Nysy raczej ostrożnie nie jeżdżą... A na tej trasie Nysa-Opole to już w ogóle..

  Nick:
  Treść:
  2022-06-21 10:08:09 [31.0.40.*] id:1642027  
  wojtasoks: Napisał postów [10069], status [VIP] Reputacja
  Trza uważać.

  Nick:
  Treść: