• Dodano: 2022-06-13 / 08:11

MKS Kluczbork zostaje w 3 lidze!

(Fot. Piotr Mazurczak/FB MKS Kluczbork)

W przyszłym sezonie będziemy oglądać zatem trzy drużyny na tym poziomie rozgrywkowym.

W pewnym momencie wydawało się to prawie niemożliwe, ale się udało! MKS Kluczbork, zwycięstwem z Wartą Gorzów Wielkopolski przypieczętował utrzymanie się w 3 lidze. Piłkarze zawdzięczają to głównie znakomitej końcówce sezonu, gdzie zanotowali znakomitą serię siedmiu zwycięstw. Co do samego spotkania, przy Sportowej już w 11 minucie MKS wyszedł na prowadzenie, po celnym rzucie karnym wykonanym przez Marcina Przybylskiego. Długo nie padały kolejne bramki, aż do 79 minuty, gdzie w ciągu 120 sekund dwukrotnie piłkę w bramce umieścił Lucjan Zieliński. Zawodnikom z Kluczborka zostało jeszcze jedno spotkanie - z Goczałkowicami-Zdrój.

Swoje tegoroczne rozgrywki zakończyła Stal Brzeg. Niestety, nie był to finisz udany, gdyż mecz z rezerwami Zagłebia Lubin zakończył się porażką. Brzeżanie w pewnym momencie przegrywali już 0:3, lecz dobra i skuteczna końcówka pozwoliła zniwelować straty - najpierw trafił Mateusz Lechowicz, a ostatnią bramkę dla Stali w tym sezonie zdobył Damian Celuch.