• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 401
  • Dodano: 2022-05-24 / 08:35
  • Komentarzy: 0

  Opolskie ZOO na planszy MONOPOLY. Opolanie zdecydowali

  (Fot. Opole.pl)

  Opolski ogród zoologiczny został w drodze głosowania internautów wybrany drugim najdroższym polem, które znajdzie się w opolskiej edycji gry Monopoly.  Do końca roku powstanie kultowa gra planszowa MONOPOLY Opole. Najdroższym obiektem na planszy będzie Amfiteatr, a w ręce mieszkańców Urząd Miasta Opola oddał decyzję, jakie miejsce będzie drugie pod względem wartości.

  Okazuje się, że będzie to opolsko Ogród Zoologiczny, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Opola. W głosowaniu internetowym na stronie Miasta Opola oddano 2674 ważnych głosów, w tym ZOO zebrało ich 613.

  Na drugim miejscu uplasowała się Wyspa Bolko z 315 głosami, a na trzecim Wieża Piastowska - 304 głosy.

  Gra będzie dostępna w wybranych sieciach handlowych oraz Internecie. Wcześniej na terenie Opola odbędzie się oficjalna premiera MONOPOLY Opole z udziałem partnerów i mieszkańców.

  - Bardzo się cieszymy z faktu, że znajdziemy się w tej legendarnej grze! Samo to jest przecież dużym wyróżnieniem, a nasza radość jest tym większa, że będziemy drugim najdroższym polem na planszy. I to dzięki głosom internautów! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Mamy nadzieję, że pole z naszym zoo będzie chętnie kupowane. Przypominamy także, że można nas odwiedzać nie tylko w grze, ale również na żywo - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik zoo.


  Gra będzie miała oryginalną, dedykowaną szatę graficzną pudełka oraz planszy. Pola z nazwami ulic czy dworcami, które znamy z klasycznej wersji MONOPOLY, zostaną zamienione na lokalne instytucje, podmioty gospodarcze i atrakcje. Zmodyfikowane zostaną również karty szansy czy "Kasa Społeczna". Na kartach do gry znajdziemy ciekawe treści związane z Opolem, życiem jego mieszkańców i historią.

  - Ideą planszy jest przeniesienie głównych miejskich atrakcji na pola planszy. Dzięki uprzejmości przedstawicieli miasta, dziś będziemy zwiedzać Opole i decydować, co sprawi, że mieszkańcy będą mieli uśmiech na twarzy grając w MONOPOLY OPOLE - mówi Szymon Guz, Winning Moves Polska.

  MONOPOLY Opole trafi do sklepów pod koniec 2022 r. Gra będzie dostępna w wybranych sieciach handlowych oraz Internecie. Przewidywany nakład to minimum 4 tys. egz.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".