• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2385
  • Dodano: 2022-04-25 / 12:07
  • Komentarzy: 2

  Przed nami Dni Opola. Jedną z atrakcji koncert "Miasto jest nasze". Można już nabyć bilety

  (Krzysztof Zalewski)

  Julia Marcel

  Mery Spolsky (Fot. Dżacheć)

  Dni Opola będą bogate i obfite w wydarzenia. Prezydent miasta Opola przyznaje, że chce świętować dni miasta w odniesieniu do bieżących wydarzeń. Jednym z nich jest koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.


  Koncert w amfiteatrze będzie ukoronowaniem dni Opola. Można już nabyć bilety w cenie 40 zł. Repertuar będzie skierowany do mieszkańców o różnych preferencjach muzycznych. Koncert odbędzie się 21 maja w opolskim amfiteatrze o godzinie 21.00.

  Głównym motywem koncertu jest obecność muzyki w przestrzeni miejskiej, jej społeczno-kulturowy charakter. Muzyka i miasto niezmiennie się przenikające, nadają rytm ważnych dla nas chwilom, budują wspomnienia, poczucie przynależności, ale również niejednokrotnie osamotnienia. Miasto w muzyce traktowane jako przestrzeń, która wzmacnia, buduje, ale również stwarza trudności, niezmiennie inspiruje twórców.

  - Piosenki, których rdzeniem w warstwie lirycznej jest miasto, nie tylko potrafią oddać jego duszę, ale na zawsze pozostać w pamięci odbiorców. Miejskie legendy niejednokrotnie współtworzy muzyka, nadaje miejscom tożsamość, ugruntowuje ich znaczenie - wskazują organizatorzy.

  Dyrektorem artystycznym koncertu jest Andrzej Smolik - muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Znane piosenki, w których miasto gra główną rolę, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Smolika wykonają topowi artyści polskiej sceny alternatywnej; Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolsky, Julia Marcel, Baasch. Kev Fox. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Aleksander Orłowski, Krzysztof Pożarowski, Michał Gołąbek oraz sekcja dęta pod kierownictwem Łukasza Korybalskiego.

  Koncert w sferze wizualnej dopełni scenografia i wizualizacje stworzone przez Tomasza Kuczmę - artystę wizualnego, autora okładek albumów muzycznych m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Przybysz, Mery Spolsky i wielu innych.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-25 13:00:50 [5.172.236.*] id:1637735  
  JutroalboWcale: Napisała postów [186], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Mieszkańców bardziej by uszczęśliwiło odkorkowanie miasta. Ale Arkadiusz wyznaje zasadę chleba i igrzysk.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-04-25 13:57:54 [31.0.34.*] id:1637745  
  wojtasoks: Napisał postów [9862], status [VIP] Reputacja
  Pstryknijmy magicznym paluszkiem i odkorkujmy miasto.