• Wyświetleń: 859
    • Dodano: 2022-04-03 / 13:01

Niespodziewana porażka Weegree na własnym parkiecie

Opolanie doznali drugiej porażki z rzędu

Nie tego się spodziewano w Opolu! Weegree AZS Politechnika Opolska dość zaskakująco uległa MKS-owi Start Lublin 79:82 i nie wykorzystali szansy na awans na podium fazy zasadniczej.

Faworytem byli gospodarze i mimo niemrawego początku, to na to wskazywały wydarzenia boiskowe. Opolanie seriami zdobywali punkty, odwracając z 2;8 na 21:17 po otwierających spotkanie 10 minutach. Niestety, coś złego stało się z tą ekipą w drugiej kwarcie, gdyż łatwo stracili przewagę, choć i rywale nie potrafili mimo inicjatywy odskoczyć na więcej niż 6 punktów, a ostatecznie do przerwy wynik brzmiał 41:38 na korzyść gości.

Po zmianie stron, mimo wyrównanego początku to ponownie Weegree wiodło prym w rezultacie - poprawili się szczególnie w defensywie, gdyż przyjezdni w ciągu dziesięciu minut zdobyli jedynie 13 punktów i wydawało się, że rozpędzeni Opolanie z różnicą sześciu punktów na swoją korzyść już nie polegną. I długo prowadzili w finałowej kwarcie - choć ta przewaga była na tyle mała, że dwa celne rzuty mogły zmienić wszystko. I tak się stało - od 77:73 Lublinianie zdobyli pięć punktów z rzędu i choć przez chwilę Opolanie znów prowadzili, to dwa celne rzuty osobiste i "dwójka" w ostatnim akordzie spotkania zapewniła Startów zwycięstwo, a Weegree musiało przełknąć gorycz drugiej porażki z rzędu.

Weegree AZS Politechnika Opolska - AZS UMCS Start II Lublin 79:82 (21:17, 17:24, 22:13, 19:28)

Weegree AZS Politechnika: Skiba 18, Krefft 17, Kiwilsza 14, Wilk 12, Kobel 9, Rutkowski 6, Piszczatowski 3, Kapuściński 0, Salkiewicz 0.

AZS UMCS Start II: Stopierzyński 23, Ciechociński 14, Gospodarek 14, Wąsowicz 12, Myśliwiec 9, Ziółko 5, Grzesiak 3, Obarek 2, Barnuś 0, Nycz 0