• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2087
  • Dodano: 2022-03-04 / 09:31
  • Komentarzy: 0

  Niebezpieczne warunki na drogach. Dachowanie pojazdu w Cisowej

  Pogoda nie rozpieszcza użytkowników dróg. Trudne warunki pogodowe, w tym deszcz, śnieg i temperatura poniżej zera mogą powodować ślizgawice i w znaczny sposób ograniczać widoczność na drodze.


  4 Marca około godziny 5:38 służby ratunkowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego na drodze w kierunku Kuźniczek. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

  Kierujący pojazdem został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Szczegóły tego zdarzenia nie są jeszcze znane - wyjaśnia je policja.

  Policja apeluje o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Pamiętajmy, że zmienne warunki pogodowe, szczególnie zimą mogą sprawić poważne problemy wsiadającym za kierownicę pojazdów. Ujemna temperatura w nocy połączona z opadami atmosferycznymi może skutkować oblodzeniem nawierzchni drogowej i trudnościami w poruszaniu się pojazdem zwłaszcza rankiem. Również, gdy w ciągu dnia świeci słońce a słupek rtęci spada poniżej zera, należy zachować szczególną ostrożność, bo nawierzchnia może być śliska, co nie sprzyja rozwijaniu dużych prędkości na drodze.

  - Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze szczególnie w sytuacji niesprzyjających warunków pogodowych. Wolniej może znaczyć bezpieczniej - podkreślają policjanci.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. OSP Cisowa )

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".