• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14541
  • Dodano: 2022-02-21 / 09:59
  • Komentarzy: 0

  W powietrzu czuć już wiosnę, ale sezon na morsowanie trwa!

  Opolskie morsy udowadniają, że nie ma złej pogody na zimową kąpiel na Kąpielisku Bolko. Bez względu na pogodę uparcie i systematycznie zanurzają swoje ciała w lodowatej wodzie.


  Jak zgodnie przyznają, pojawiające się słońce, czy kwitnące bazie są pierwszymi oznakami, że zbliża się wiosna, ale woda w akwenach wciąż ma działanie zdrowotne.

  - Kiedy wchodzisz do zimnej wody, szczególnie w pełni sezonu, temperatura jest tak niska, że w pierwszym momencie może zaprzeć dech w piersiach. Na początku skóra będzie odczuwać delikatne ukłucia, ale można zniwelować je nakładając specjalne buty. Trzeba wiedzieć, że po pewnym czasie ciało zaaklimatyzuje się do niskiej temperatury i zaczniemy odczuwać przyjemność. Tego trzeba po prostu spróbować, bo jakkolwiek by się to uczucie zachwalało, to rację przyznają nam dopiero po samodzielnym wejściu - słyszymy.

  Pierwsze twierdzenia o korzyściach zdrowotnych płynących z pływania w zimnej wodzie sięgają 400 roku p.n.e. Według Hipokratesa terapia wodą łagodziła zmęczenie. Z kolei Thomas Jefferson podobno stosował zimną kąpiel stóp każdego ranka przez sześć dekad, aby zachować zdrowie. Uważa się, że te korzyści zdrowotne są wynikiem reakcji fizjologicznych i środowiska biochemicznego wywołanych kontaktem z zimną wodą.

  Tymczasem na Kąpielisku Bolko sezon na zimowe kąpiele nadal trwa. Nie polecamy próbować wchodzić do zimnej wody w pojedynkę. Opolskie Morsy polecają się do wspólnej kąpieli i rozmów na temat zdrowotności tej metody.

  Zdjęcie (1/52)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".