• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 19898
  • Dodano: 2022-01-29 / 14:44
  • Komentarzy: 0

  Zimowy półmaraton w Turawie. Biegacze obiegli duże jezioro

  Na biegową "Zmrożoną Połówkę", czyli 21 kilometrów dookoła jeziora dużego w Turawie zgłosiło się mnóstwo osób. Nawet w dniu imprezy pytano o dodatkowe miejsca. Jaki jest fenomen biegów zimą?


  Dla najtwardszych - ponad 21 kilometrów i 5 kilometrów dla tych, którzy wolą krótsze dystanse. Organizatorzy "Zmrożonej Połówki" nie kryją, że impreza biegowa w środku zimy to był strzał w dziesiątkę. To pierwsza taka impreza biegowa w Turawie zimą, ale organizatorzy już zapewniają, że nie ostatnia.

  Pawełczak Mateusz i jego żona Barbara zostali zwycięzcami na dystansie półmaratonu. Mateusz potrzebował na pokonanie dystansu półmaratonu zaledwie godzinę i 12 minut. Barbara Pawełczak ukończyła zawody z czasem 1:25:01 co dało jej pierwsze miejsce wśród kobiet. W sumie "Zmrożoną Połówkę" przebiegło 171 osób.

  Na 5km zwyciężył Grzywna Grzegorz, który na metę wbiegl z czasem 21 minut i 32 sekundy. Wśród kobiet najlepsza była Justyna Hajda z czasem 23 minuty i 1 sekunda. W sumie bieg na dystansie 5km ukończyło 61 zawodników.

  Zdjęcie (1/56)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".