• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 23144
    • Dodano: 2022-01-29 / 14:44

Zimowy półmaraton w Turawie. Biegacze obiegli duże jezioro

Na biegową "Zmrożoną Połówkę", czyli 21 kilometrów dookoła jeziora dużego w Turawie zgłosiło się mnóstwo osób. Nawet w dniu imprezy pytano o dodatkowe miejsca. Jaki jest fenomen biegów zimą?

Dla najtwardszych - ponad 21 kilometrów i 5 kilometrów dla tych, którzy wolą krótsze dystanse. Organizatorzy "Zmrożonej Połówki" nie kryją, że impreza biegowa w środku zimy to był strzał w dziesiątkę. To pierwsza taka impreza biegowa w Turawie zimą, ale organizatorzy już zapewniają, że nie ostatnia.

Pawełczak Mateusz i jego żona Barbara zostali zwycięzcami na dystansie półmaratonu. Mateusz potrzebował na pokonanie dystansu półmaratonu zaledwie godzinę i 12 minut. Barbara Pawełczak ukończyła zawody z czasem 1:25:01 co dało jej pierwsze miejsce wśród kobiet. W sumie "Zmrożoną Połówkę" przebiegło 171 osób.

Na 5km zwyciężył Grzywna Grzegorz, który na metę wbiegl z czasem 21 minut i 32 sekundy. Wśród kobiet najlepsza była Justyna Hajda z czasem 23 minuty i 1 sekunda. W sumie bieg na dystansie 5km ukończyło 61 zawodników.