• Wyświetleń: 868
    • Dodano: 2022-01-16 / 12:44

Trzecie zwycięstwo z rzędu koszykarzy Politechniki Opolskiej

Tym razem okazali się oni lepsi od Księżaka Łowicz

Kolejne znakomite spotkanie Weegree AZS Politechnika Opolska! Miejscowi pewnie pokonali w Opolu Księżaka Łowicz i nadal walczą o miejsce na podium po rundzie zasadniczej.

Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy przed spotkaniem z Łowiczem notowali passę sześciu wygranych z rzędu na własnym parkiecie, natomiast goście przegrali cztery z pięciu ostatnich wyjazdowych spotkań. Jednak parkiet w pierwszej kwarcie nie pokazał znaczącej różnicy między drużynami. Obie strony prezentowały dużą skuteczność, przez co po pierwszych 10 minutach mieliśmy wynik po 28. W następnej partii Opolanie próbowali odskoczyć rywalom i prawie się to udało - prawie, gdyż lepsza gra tuż przed przerwą spowodowała, że goście tracili jedynie punkt.

Po zmianie stron dalej widowisko było bardzo wyrównane, a wynik w każdym momencie mógł się odwrócić. Jednakże, do tego nie doszło i Opolanie prowadzili nawet 63:56, lecz znów lepsza końcówka gości i w ostatniej kwarcie wszystko mogło się zdarzyć, bo przewaga Weegree wynosiła trzy punkty. Finałowa część gry zaczęła się od trójki gości, przez co mieliśmy stan 71:71, lecz rozpoczął się koncert gry Opolan, którzy całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku i ostatecznie pokonali Łowiczan 96:77, notując trzynaste zwycięstwo w tym sezonie