Wykonawca i władze miasta uspokajają, że termin oddania inwestycji nie jest zagrożony. Zgodnie z planem Centrum Przesiadkowe ma powstać do końca grudnia 2021 roku. Centrum Przesiadkowe przy dworcu wschodnim to w tej chwili największa inwestycja transportowa w Opolu. Koszt prac to ok. 150 mln zł, a ich efekt widać najlepiej ze zdjęć "z góry".
- Na placu budowy Centrum Przesiadkowego Opole Wschodnie trwają ostatnie prace. Układana są panele wewnątrz tunelu na poziomie -1. Na wszystkich głównych ciągach ułożona jest już masa. Została jeszcze do ułożenia, na niektórych fragmentach ścieżek rowerowych. Ponadto trwają jeszcze ostatnie prace brukarskie, a także nasadzenia drzew. Inwestycja zostanie ukończona do 31 grudnia - przekonuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.
Początkowe umowy z wykonawcą zakładały ukończenie prac w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Wykonawca ubiegał jednak o wydłużenie terminu oddania Centrum Przesiadkowego z powodu instalacji, na które natrafiono w ziemi. Nie pomagała także pandemia koronawirusa.
Inwestycja warta około 150 mln złotych obejmuje budowę między innymi dużego przystanku autobusowego, tunelu pod skrzyżowaniem, parkingu na 200 samochodów oraz estakady biegnącej wzdłuż torów. Do tego czasu powstanie również podwójne rondo, które umożliwi wyjazd z ulicy Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich.
bartez2: Napisał postów [316], status [maniak]
Centrum przesiadkowe :) . Menele będą się przesiadać między ławkami. Po kiego grzyba to centrum ? To jest Opole - dziura .