• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2143
  • Dodano: 2021-12-08 / 13:45
  • Komentarzy: 0

  Mikołajkowy list nie dotarł do adresata. Był nasączony narkotykami

  (Fot. ZK Kluczbork)

  Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kluczborku udaremnili próbę przemytu substancji narkotycznych. Do więźnia miał trafić list nasączony niedozwoloną substancją.


  Funkcjonariusze kluczborskiej jednostki kolejny raz udaremnili próbę przemytu substancji narkotycznych ukrytych w papierze. Ostatnim przykładem jest zakwestionowana korespondencja, którą przesłano skazanemu do Zakładu Karnego w Kluczborku.

  - Sytuacja miała miejsce w piątek 3 grudnia. Po wpłynięciu przesyłki do więzienia i potwierdzeniu przez skazanego, że jest jej adresatem, otwarto list, w którym ujawniono 6 kartek papieru, w tym dwie niezapisane. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły dziwne plamy oraz sypiący się z kartek żółty pył - relacjonuje por. Zbigniew Piekielny z Zakładu Karnego w Kluczborku.

  - Wstępne badanie narkotestem wskazało obecność substancji niedozwolonych. Nadawcą listu miała być kancelaria adwokacka w Luboniu. Teraz sprawdza to Policja. List został zabezpieczony i przekazany funkcjonariuszom Policji z Kluczborka, którzy weryfikują, czy rzeczywiście nadawcą jest kancelaria, której adres widnieje na kopercie - czytamy w opisie.

  W przypadkach próby przemytu narkotyków lub podobnych substancji odurzających, każdorazowo zakład karny informuje o tym Policję, w kompetencjach której jest ustalenie nadawców przesyłek. W przypadkach kiedy prowadzone przez dyrektora jednostki czynności wykażą winę osadzonego, zostaje on ukarany karą kodeksową, np. pozbawieniem możliwości zakupów w więziennej kantynie, otrzymywania paczek żywnościowych czy widzeń z osobami bliskimi. Do nierzadkich należą też sytuacje, kiedy podczas prowadzonych czynności okaże się, że osadzony nie był adresatem przesyłki. Każda próba przemytu, czy to w korespondencji, w paczce higienicznej, czy sposobem na tzw. "wrzutkę" to forma sprawdzenia czujności funkcjonariuszy, czego mają pełną świadomość.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".