• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1559
  • Dodano: 2021-11-29 / 07:21
  • Komentarzy: 0

  Postępują prace przy rozbudowie DK45 od Praszki do granicy województwa

  (Fot. GDDKiA )

  Po przekazaniu placu budowy wykonawcy, we wrześniu br. rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku 6,8 km od końca budowanej obwodnicy Praszki do granicy woj. opolskiego i łódzkiego.


  Aktualnie trwa rozbiórka dotychczasowej konstrukcji jezdni, widać także pierwszy odcinek z nową warstwą podbudowy bitumicznej. W ramach prowadzonych prac wprowadzono dwa etapy organizacji ruchu. Ruch pojazdów odbywa się wahadłowo na odcinku 800 m na wysokości miejscowości Kowale oraz na odcinku 700 m pomiędzy miejscowościami Sołtysy i Wierzbie. Utrudnienia dla tego etapu potrwają do grudnia tego roku.


  Na całym niemal siedmiokilometrowym odcinku wzmocniona zostanie konstrukcja drogi wraz z dostosowaniem do nośności 11,5 t/oś. Rozbudowa ma także na celu budowę ścieżki pieszo-rowerowej na całym odcinku rozbudowywanej drogi oraz budowę lub przebudowę istniejących chodników w m. Sołtysy i Wierzbie, rozbudowa skrzyżowań o lewoskręty, budowę dróg dojazdowych oraz rozbudowę istniejących przepustów drogowych. Wybudowanych bądź przebudowanych zostanie również 5 par zatok autobusowych.

  W związku z prowadzonymi pracami prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do istniejących warunków na drogach. Prosimy także o stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem, ponieważ jest to plac budowy.

  Prace przy rozbudowie zaplanowane są na lata 2021-2022.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".