• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3385
  • Dodano: 2021-11-19 / 16:20
  • Komentarzy: 2

  Rozbita grupa, zlikwidowana fabryka, przejęty towar i 1,4 mln zł w gotówce

  (Fot. CBŚP)

  1,4 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP, KAS i KSP, w ramach śledztwa prowadzonego przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, w której miesięcznie można było wyprodukować co najmniej 25 mln papierosów. Podczas akcji przejęto prawie 5,6 mln papierosów i blisko 7,7 ton krajanki tytoniowej.

  Funkcjonariusze z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji od dłuższego czasu pracowali nad sprawą nielegalnej fabryki papierosów. Zebrane przez nich informacje doprowadziły śledczych do powiatu mińskiego, gdzie w hali przemysłowej znajdowała się nielegalna fabryka papierosów.

  Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 11 osób, w tym 9 obywateli Białorusi i 2 Polaków. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych i innych obiektów na posesji, a także miejsc zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze przejęli maszyny do produkcji papierosów, kompresory, agregat prądotwórczy i inne maszyny, prawie 5,6 mln sztuk papierosów, blisko 7,7 ton krajanki tytoniowej oraz niezbędne do produkcji papierosów komponenty. Zabezpieczono także pieniądze, tj. ponad 1,4 mln zł w różnej walucie, którą znaleziono ukrytą w łóżkach, szafkach czy kominku. Urządzenia wchodzące w skład przejętej profesjonalnej linii technologicznej do produkcji papierosów warte są blisko 2 mln zł.

  Z ustaleń śledczych wynika, że w fabryce w ciągu miesiąca można było wyprodukować 25 mln sztuk papierosów. Zabezpieczone wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniowej i papierosów naraziłyby Skarb Państwa na straty wynoszące co najmniej 15 mln zł.

  Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 35 do 43 lat zostali doprowadzeni do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych, tj. produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował wszystkich zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

  Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-19 21:06:56 [89.67.7.*] id:1625945  
  The Naturator: Napisał postów [2128], status [Szycha] Reputacja
  Skąd oni biorą te urządzenia bo to nie jest do kupienia w sklepie? Tak samo skąd tą krajankę tytoniową kupują?

  Nick:
  Treść:
  2021-11-19 19:09:46 [185.127.20.*] id:1625936  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Nooo ta kasa z fotek działa na wyobraźnię :)

  Nick:
  Treść: