• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1640
  • Dodano: 2021-11-22 / 12:25
  • Komentarzy: 1

  Pacjenci zyskają dostęp do nowych zabiegów

  (Fot. USK Opole)

  W nowym roku USK w Opolu rozszerzy działalność o chirurgię onkologiczną i małoinwazyjną oraz poszerzy zakres zabiegów bariatrycznych.  Zielone światło do wprowadzenia nowych zabiegów i rozwoju oddziału chirurgii dała właśnie rada społeczna klinicznego szpitala. Pacjenci zyskają dostęp do nowych zabiegów. Pozwoli to także na rozszerzenie kształcenia przyszłych chirurgów.

  - Zgoda rady na udzielanie przez nasz szpital nowego rodzaju świadczeń chirurgicznych w oparciu o oddział i Klinikę Chirurgii UO to kolejny ważny etap w naszym rozwoju. To też niezwykle istotna wiadomość dla mieszkańców regionu, którym będziemy mogli zaoferować zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej oraz małoinwazyjne w pełnym zakresie. Rozwiniemy też operacje w schorzeniach przewodu pokarmowego - zapowiada Dariusz Madera, dyrektor generalny USK i podkreśla, że decyzja rady umożliwia też rozszerzenie działalności dydaktycznej.

  - Wiemy, jakie są deficyty w kształceniu młodych chirurgów w Polsce i dlatego chcieliśmy pokazać, że nawet w tak trudnych czasach można stworzyć, w ramach jednego z najmłodszych wydziałów lekarskich w kraju, ośrodek chirurgiczny o silnym potencjale badawczym i dydaktycznym wraz z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, czyli diagnostyką i leczeniem pacjentów - komentuje prof. Grzegorz Oszkinis, kierownik Oddziału Chirurgii USK i Kliniki Chirurgii UO i zaznacza, że obejmując w 2019 r. funkcje kierownicze w Opolu postawił sobie za cel stworzenie pełnoprofilowego, akademickiego oddziału chirurgicznego.

  W nowej formule - po nowym roku - oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej zostanie podzielony na dwa: chirurgii ogólnej, onkologicznej i małoinwazyjnej oraz chirurgii naczyniowej. - Leczenie laparoskopowe jelita grubego w zakresie chirurgii onkologicznej czy operacje nadnerczy z zakresu endokrynologii - to zabiegi, których dotychczas nie wykonywaliśmy w USK, a które dzięki rozwojowi oddziału będą teraz dostępne - wylicza prof. Grzegorz Oszkinis.

  Listopadowe posiedzenie Rady Społecznej USK w Opolu było ostatnim w jej pierwszej, czteroletniej. - Chcę serdecznie podziękować członkom rady za współpracę, która nadała kształt i wyznaczyła pierwsze cele dla uniwersyteckiego szpitala, działającego pod skrzydłami Uniwersytetu Opolskiego - mówi dyrektor USK Dariusz Madera.

  I wylicza, że w czasie czteroletniej współpracy szpital rozszerzył zakres świadczeń, m.in. o alergologię, czy ortopedię dziecięcą metodą Ilizarowa (korekcja kształtu kości). - Dzięki zaangażowaniu członków rady USK wszedł na ogólnopolski poziom zabezpieczenia szpitalnego. Razem z uczelnią udało nam się pozyskać pieniądze z Agencji Badań Medycznych na utworzenie Uniwersyteckiego Centrum Badań Klinicznych, które powstanie w sąsiedztwie Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych - podaje dyrektor.

  Ostatnie 4 lata w szpitalu to także czas prowadzenia modernizacji kolejnych oddziałów i zakładów, z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i rozszerzeniu zakresu świadczeń dla pacjentów, ale także przygotowaniu bazy dydaktycznej dla studentów. Tylko w 2021 r. oddano nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozszerzoną bazą łóżkową oraz Oddział Pediatrii.

  - Właśnie trwa modernizacja budynku D, w którym m.in. powstanie miejski POZ, pozyskaliśmy też, razem z miastem Opolem, dofinansowanie na modernizację kotłowni. Kotły węglowe zamienimy na silniki kogeneracyjne, co przysłuży się także środowisku i naszym sąsiadom - podkreśla dyrektor Madera.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-22 17:46:07 [89.64.46.*] id:1626109  
  Luzi: Napisał postów [1121], status [stały bywalec] Reputacja
  A na zabieg czas oczekiwania 2 lata haha, tylko wytrwali dożyją...

  Nick:
  Treść: