• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1652
  • Dodano: 2021-11-14 / 18:30
  • Komentarzy: 0

  W Pomologii działa wirtualna strzelnica

  (Fot. Starostwo Powiatowe Opole )

  W Zespole Szkół w Prószkowie montowana jest wirtualna strzelnica. Mają z niej korzystać uczniowie klas mundurowych z naszego powiatu oraz organizacji pozarządowych, które działają na rzecz obronności.  Strzelnicę finansuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort przekazał powiatowi 134 400 zł. Całość kosztuje 168 tys. zł.

  MON chce, by na strzelnicach wirtualnych uczestnicy zajęć mogli brać udział w statycznych i dynamicznych treningach, w tym strzelaniach na celność i skupienie, oraz ćwiczyć według różnych scenariuszy, zakładających strzelanie na wirtualnych placach ćwiczeń oraz otwartych przestrzeniach. Zestawy szkoleniowe mają być uzupełniane o scenariusze strzelań w utrudnionych warunkach z użyciem efektów specjalnych.

  Strzelnica będzie kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym umożliwiającym prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej - karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni), na różnych wirtualnych odległościach, z różnych postaw strzeleckich.

  Zasadniczym przeznaczeniem obiektu jest nauka i doskonalenie zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym między innymi manualnej jej obsługi, celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników, prowadzenia ćwiczeń w obserwacji, wykrywaniu, rozpoznawaniu i identyfikacji celów, a przede wszystkim prowadzenia celnego ognia w różnych postawach, na różnych odległościach, w tym do celów stacjonarnych, ruchomych i ukazujących się.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".