• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3884
  • Dodano: 2021-10-16 / 18:47
  • Komentarzy: 3

  Nowa wersja "Kevin sam w domu". Święta już nie będą takie same

  Nowa wersja "Kevin sam w domu". Święta już nie będą takie same
  Albo będzie to marna podróbka telewizyjnej legendy, albo bożonarodzeniowy hit. Za miesiąc premiera nowej wersji kultowej już komedii familijnej.

  Oryginał z 1990 roku był przebojem kinowym, który potem zawładnął telewizją i doczekał się bardzo udanej kontynuacji (i jednego nieudanego nawiązania). "Kevin sam w domu" w salach kinowych zarobił ponad 476 milionów dolarów a jego produkcja kosztowała ok. 18 mln dolarów. Z Macaulaya Culkina obraz uczynił dziecięcą gwiazdę i pozwolił mu zagrać jeszcze w wielu innych filmach. Aktor do tej pory odcina kupny od dawnej sławy.

  Świąteczna przygoda rezolutnego dziecka, które musi bronić się przed nieudolnymi przestępcami, została dobrze przyjęta zwłaszcza w Polsce. "Kevin..." i jego kontynuacja stały się świątecznym hitem Polsatu. Kiedy w 2010 okazało się, że stacja nie ma zamiaru pokazać filmu w okresie bożonarodzeniowym, szybko powstała internetowa petycja w tej sprawie. Podpisało ją 49 tysięcy osób, choć są też źródła wskazujące na wyższe liczby. Polsat się ugiął i zapowiedział, że przez kolejne lata film będzie pokazywany w święta.

  Teraz ta popkulturowa historia ma nową część. Studio Disney nakręciło współczesną wersję filmu. Nie jest to remake obrazu 1990 roku, tylko raczej reeboot, czyli próba opowiedzenia historii na nowo. W sieci zadebiutował już zwiastun, a film będzie można obejrzeć od 12 listopada na platformie streamingowej.


  Tytuł filmu to "Home Sweet Home Alone", a jego bohaterem jest chłopiec o imieniu Max. Gra go Archie Yates, który w 2019 roku zagrał w "Jojo Rabit". Musi - tak jak Kevin - strzec domu, bo jego bliscy wyjechali do Japonii. Początkowo dla dziecka czas bez rodziców oznacza ciągłą zabawę, ale sielanka lada moment ma się skończyć. Para rabusiów (tym razem kobieta i mężczyzna) chce dostać się do domu Maksa, aby odzyskać znajdującą się tam rodzinną pamiątkę. Chłopiec musi się przed nimi bronić i robi to w podobny sposób, jak robił to Kevin. Widza czeka zatem popis różnego rodzaju sztuczek i podstępów wykorzystywanych do powstrzymania złoczyńców. W filmie ma wystąpić starszy brat Kevina z 1990 roku. Devin Ratray, który przed laty zagrał Buzza, tym razem wcieli się w postać policjanta. Czy to jedyne tego typu nawiązanie do pierwowzoru? Na to pytanie odpowiedź przyniesie już film.

  Pozostaje otwarte pytanie, czy nowa wersja przypadnie widzom do gustu? Dziś trudno o tym przesądzać i na pewno są tacy, którzy już teraz uważają, że na telewizyjne świętości nie można się porywać. Ale w filmowej branży kręcenie remake'ów czy rebootów to już norma. I nie ma znaczenia, czy pierwsze wersje cieszą się nostalgiczną popularnością. Tak przecież uczyniono z filmami "Star Trek", "Jumanji" czy "Planeta małp" albo z serią o King Kongu. Część z nich wypada bardzo dobrze, jak wspomniana seria o małpach, które przejęły kontrolę nad Ziemią. Inne zanotowały kinową klęskę. Tak było np. z filmem z "Miami Vice" z 2006 r., który miał wykorzystać sentyment do serialu z 1984 roku.  News4Media, fot.: Materiały prasowe
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-20 17:54:00 [89.67.140.*] id:1623673  
  Szubrawca: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Obleśny dzieciak...ale aż dziw, że nie obsadzili murzyna lub azjatę, może chociaż okaże się gejem ;)

  Nick:
  Treść:
  2021-10-16 19:51:04 [188.123.205.*] id:1623318  
  ombre: Napisał postów [18444], status [VIP] Reputacja
  Jakie czasy taki Kevin.Ciałopozytywny.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-10-16 23:25:52 [46.134.110.*] id:1623337  
  liberty: Napisał postów [3500], status [Szycha] Reputacja
  Dokładnie mała klucha