• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1513
  • Dodano: 2021-10-13 / 13:10
  • Komentarzy: 1

  Wodne lody i tabletki na ograniczenie łaknienia muszą zniknąć z półek. Komunikat GIS

  (Fot. Dżacheć)

  Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje, że niektóre partie lodów wodnych Eau Yeah zostaną wycofane ze sprzedaży. Podobny los spotkał serię tabletek przeciw łaknieniu. W ramach ostrzeżenia publicznego, GIS podał, że w produkcji wyżej wymienionych artykułów doszło do zanieczyszczenia tlenkiem etylenu.


  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek 12 października o wycofaniu niektórych partii lodów wodnych EAU YEAH oraz określonych partii suplementu diety Moja Figura - Ograniczenie Łaknienia 60 kapsułek ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Firma Bio Planet S.A., czyli dystrybutor lodów w Polsce od razu podjął działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych produktów.

  Tlenek etylenu jest szkodliwy dla zdrowia i zabrania się stosowania go w Europie. Jest sklasyfikowany jako substancja działająca rakotwórczo, mutagennie i zmniejszająca płodność.

  Ze sklepowych półek mają zniknąć także określone partie suplementu diety Moja Figura - Ograniczenie Łaknienia 60 kapsułek ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Chodzi o tabletki "Moja Figura - Ograniczenie Łaknienia" 60 kapsułek firmy Aura Herbals Sp. z o.o., o numerze partii OL/010621 (data minimalnej trwałości: 01.06.2023 r.) i OL/300621 (data minimalnej trwałości: 30.06.2023 r.).

  Najczęstszym przypadkiem wycofania produktu ze sklepowych półek przez Główny Inspektorat Sanitarny w tym roku jest obecność tlenku etylenu. Zaraz po tym, wycofywano produkty mogące powodować zachorowanie na salmonellę. Nieliczne produkty zawierały niedozwolone bakterie, kilka było źle oznakowanych. W dwóch przypadkach w tym roku stwierdzono, że w żywności były obecne kawałki szkła.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-13 15:00:17 [5.184.208.*] id:1623067  
  liberty: Napisał postów [4785], status [Szycha] Reputacja
  Co z grafenem na patykach które wsadzają ludziom do nosa w ramach testów plandemicznych? To nikomu nie przeszkadza? Nie wspomnę już o tym ze to debilstwo wsadzać komuś patyk głęboko do nosa jak można pobrać wyłaź z gardła...

  Nick:
  Treść: