• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2128
  • Dodano: 2021-10-13 / 15:12
  • Komentarzy: 2

  W Dobrzeniu Wielkim zasadzono jabłonie. W ten sposób uczczono "Dzień drzewa"

  (Fot. Gmina Dobrzeń Wielki)

  Okolica Góry św. Anny słynie z czereśni, a Dobrzeń Wielki...z jabłoni. Światowy Dzień Drzewa w gminie Dobrzeń Wielki należy uznać za udany i gmina ma nadzieję na jego kontynuację.


  Gmina Dobrzeń Wielki pierwszy raz włączyła się w obchody Światowego Dnia Drzewa, choć już wcześniej były inicjowane akcje związane z nowymi nasadzeniami i dbałością o zieleń.

  - Chcieliśmy jednak pokazać jak ważne są dla nas drzewa i jaki mają wpływ na krajobraz, równowagę biologiczną i plony. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Stobrawski Park Krajobrazowy, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kup, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a także firmę Prowod. Uczestnikami wydarzeń byli uczniowie naszych szkół, radni gminni, nauczyciele i rolnicy - informuje Urząd Gminy Dobrzeń Wielki na swojej stronie.

  Specjalnie dla rolników przygotowano blok edukacyjny dotyczący dopłat do nasadzeń śródpolnych, a także wpływu drzew na zwiększenie plonów oraz zmniejszenie erozji wodnej i wietrznej. Z kolei dzieci ze szkół podstawowych brały udział w konkursach i zajęciach edukacyjnych, w których wygrywały nagrody. Każdy z uczestników zajęć wyszedł z sadzonkami drzew.

  - Z kolei w poniedziałek wspólnie z młodzieżą z liceum w Dobrzeniu Wielkim, radnymi i przedstawicielami Lasów Państwowych i Stobrawskiego Parku Krajobrazowego sadziliśmy jabłonie na ulicy Strzelców Bytomskich, zwanej potocznie "Jabłonkami". Pozostałe sadzonki trafią do szkół oraz w inne miejsca na terenie gminy. Światowy Dzień Drzewa w gminie Dobrzeń Wielki należy uznać za udany i mamy nadzieję na jego kontynuację - informuje gmina.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-10-14 09:53:39 [194.0.181.*] id:1623092  
  marcusczarny: Napisał postów [141], status [wyjadacz] Reputacja
  Fajnie. Tylko czy ktoś będzie te drzewka podlewał wiosną i latem? Przez pierwsze 3-4 lata powinny być podlewane, bo inaczej będzie tak jak z czereśniami przy drodze Borycz-Krzyżowa Dolina, 1/3 drzewek jesienią uschnęła.

  Nick:
  Treść:
  2021-10-13 21:57:36 [83.7.86.*] id:1623078  
  azam: Napisała postów [768], status [stały bywalec] Reputacja
  Super, oby wszyscy wokół sadzili.

  Nick:
  Treść: