• Wyświetleń: 1249
    • Dodano: 2021-09-26 / 17:44

Weegree zwycięsko rozpoczyna sezon.

Opolanie pokonali Dziki Warszawa 71:64

Bardzo dobry start koszykarzy Weegree AZS Politechnika Opolska. Podopieczni Marcina Grygowicza pokonali Dziki Warszawa siedmioma punktami i to było pierwsze zwycięstwo nad zawodnikami ze stolicy w historii potyczek, gdyż w zeszłym sezonie, Opolanie dwukrotnie przegrywali.

I na kolejną porażkę zanosiło się tylko na początku spotkanie, gdyż lepiej weszli w rywalizację goście, prowadząc nawet siedmioma punktami, lecz znakomicie zerwali się do ataku koszykarze z Opola i to oni prowadzili po pierwszej kwarcie 24:20. Druga kwarta to absolutny koncert Weegree. Pozwolili zdobyć rywalom w tej odsłonie jedynie siedem oczek, sami zdobywając ich szesnaście i wynik po pierwszej połowie brzmiał 40:27.

Po zmianie stron, gra stała się bardziej zacięta, choć znów pierwsze chwile należały do Dzików. Na szczęście, gospodarze przetrwali napór gości i ta kwarta okazała się remisowa. W ostatniej części Warszawiacy podkręcili tempo, próbując heroiczne odrobić straty, lecz przewaga była za duża, by odwrócić losy spotkania i Weegree mogło się cieszyć z dobrego rozpoczęcia sezonu.