• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 950
  • Dodano: 2021-09-23 / 11:59
  • Komentarzy: 0

  Nagłe zatrzymanie krążenia. LPR wylądował między kamienicami w Brzegu

  Nagłe zatrzymanie krążenia. LPR wylądował między kamienicami w Brzegu
  Niestety nie udało się pomóc mężczyźnie, do którego wezwane zostały brzeskie służby ratunkowe. Na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  W czwartek 23 września o godzinie 9.40 do brzeskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny w średnim wieku. Do przykrej sytuacji miało dojść w kamienicy przy ulicy Mlecznej w Brzegu. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dwa zastępy straży pożarnej z JRG w Brzegu.

  Oprócz śmigłowca na miejscu pojawiła się też karetka Pogotowia, jednak uznano, że stan pacjenta wymaga natychmiastowego przetransportowania do szpitala. Po dojeździe i rozpoznaniu ustalono, że w jednym z mieszkań zespół ratownictwa medycznego prowadzi resuscytację krążeniowo-oddechową u mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

  Niestety walka o życie mężczyzny nie udała się - będący na miejscu lekarz stwierdził zgon.

  Chwilę wcześniej, wszystkie służby interweniowały na ulicy Chrobrego w Brzegu, gdzie mężczyzna odkręcił gaz i groził, że wysadzi się w powietrze. Będący na miejscu policjanci szybko obezwładnili mężczyznę. W międzyczasie desperat źle się poczuł, gdyż przebywał w pomieszczeniu wypełnionym gazem. Został on przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".