• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1150
    • Dodano: 2021-09-16 / 07:20
    • Komentarzy: 0

    W najbliższą sobotę kończy się druga tura rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej

    (Fot. Archiwum)

    Kandydaci mają do wyboru różnorodne kierunki studiów oraz szereg nowych specjalności, powstałych w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy.


    W pierwszej turze rekrutacji, która trwała od 1 czerwca do 17 lipca zgłosiło się ponad 2000 kandydatów, z czego na studia niestacjonarne ponad 500 osób.
    Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszy się informatyka, fizjoterapia oraz architektura i budownictwo. W pierwszej turze na studia dostało się prawie 1000 osób.
    Dla spóźnialskich mamy dobrą wiadomość - trwa druga tura rekrutacji, która potrwa do 18 września.
    Dlaczego warto studiować na Politechnice Opolskiej?

    - To uczelnia, która błyskawicznie reaguje na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego. Na przykład ostatnio przebudowaliśmy połowę naszych kierunków kształcenia, otworzyliśmy nowe specjalności na poszczególnych kierunkach jak np. zarządzanie z intensywną nauką języka chińskiego, którego studenci będą mogli wyjechać na stypendium do Chin, kolejna nowość to obsługa inwestycji w gospodarce, pierwsza taka specjalność w Polsce czy też zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne - wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który jako przykład jednego z przebudowanych kierunków wskazuje inżynierię biomedyczną.
    - Postanowiliśmy położyć większy nacisk na praktykę oraz możliwość angażu studentów przy nietypowych projektach jak np. wydruk żyły z nowotworem w technologii 3D - podkreśla rektor.

    - Zajęcia prowadzone są w sposób precyzyjny, klarowny, wiedza przekazywana jest w jasny oraz zrozumiały sposób - dodaje Jakub Drozdowski, student z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. - Mimo, że Politechnika Opolska nie jest dużą uczelnią, to daje ogrom możliwości studiowania od kierunków informatycznych, po mechaniczne aż po fizjoterapię i wychowanie fizyczne, co daje niesamowite możliwości. Do tego ogrom rzeczy, które można robić oprócz studiowania. Mamy prężnie działający Akademicki Związek Sportowy, bardzo prężnie działający Samorząd Studencki, koła naukowe - wylicza Mateusz Młyńczak, student z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

    - Politechnika przykłada wagę do każdego studenta, widzi jednostki, a nie tylko numery indeksów. Warto wskazać tutaj rolę Akademickiego Biura Karier, które pomaga w odbyciu praktyk, staży czy znalezieniu pracy - mówi Krzysztof Kornas, student z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.
    - Wydział, na którym studiuję jest najmniejszym wydziałem. Nie ma u nas na roku 300 osób, przez co wykładowca może podejść do studentów w sposób indywidualny. Mamy dużo praktyków, którzy przekazują nam swoją wiedzę nie tylko z literatury, ale także doświadczenia w swojej pracy zawodowej - zauważa Marcin Kolman z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

    Żeby zostać studentem Politechniki Opolskiej, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w internetowym systemie: https://irk.po.edu.pl/pl/, następnie złożyć podanie o przyjęcie na studia wraz z zestawem dokumentów w Punkcie Rekrutacyjnym, który znajduje się w "Łączniku" przy ul. Mikołajczyka 16. Punkt będzie czynny od 13 września.

    Jak co roku, w czasie rekrutacji działa Centrum Informacji Rekrutacyjnej, służące radą i pomocą maturzystom oraz udzielające kompleksowej informacji dotyczącej oferty edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć także na głównej stronie uczelni w zakładce "rekrutacja" oraz "strefa kandydata".
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".