• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1691
  • Dodano: 2021-09-07 / 17:43
  • Komentarzy: 4

  W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu przyszyto prawie urwaną rękę

  W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu przyszyto prawie urwaną rękę
   <i>(Fot. SPZOZ Kędzierzyn-Koźle)</i>

  (Fot. SPZOZ Kędzierzyn-Koźle)

  W wyniku pilnej interwencji chirurgicznej u 44-letniego Pacjenta w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wykonano zespolenie struktur ręki prawie odciętej w lewym przedramieniu. Po przeprowadzonej 3 godzinnej trudnej operacji Pacjent zachował rękę. Nie było powikłań po zabiegu i po półtoratygodniowym pobycie w szpitalu został wypisany i wraca do zdrowia.


  Późnym popołudniem w poniedziałek 19 lipca br. do naszego szpitala trafił 44-letni mężczyzna z prawie odciętą w przedramieniu lewą ręką (częściowa amputacja na poziomie 1/3 dystalnej przedramienia lewego). Rozległy uraz powstał w wyniku kontaktu z maszyną do mieszania betonu. Ze względu na zachowane ukrwienie kończyny (poprzez tętnicę łokciową) Pacjent nie został zakwalifikowany do leczenia przez zespół replantacyjny.

  Z uwagi na rozległy uraz oraz inne okoliczności zdarzenia podjęliśmy natychmiastowe działania ratujące rękę Pacjenta. Zespół operacyjny pod kierunkiem dr Marcina Felsza dokonał zespolenia kości promieniowej (płytką LCP Hofer) oraz stabilizację złamania kości łokciowej (drutem Kirschnera). Połączono także ścięgna i pozostałe struktury ręki. Operacja trwała ok. 3 godzin.

  W okresie pooperacyjnym ukrwienie ręki zostało zachowane. 28 lipca po półtora-tygodniowym pobycie i wygojeniu rany Pacjent w stanie dobrym został wypisany do dalszego leczenia ambulatoryjnego. Dyrektor naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - Jarosław Kończyło powiedział - Wielospecjalistyczny Szpital w Kędzierzynie-Koźlu posiada kompetencje do realizacji wysokospecjalistycznych świadczeń medycznych. Nasz Szpital jest gotowy nieść pomoc w trybie planowanym i przyjęć w trybie pilnym, niejednokrotnie na ratunek życia. W tym konkretnym przypadku Zespół pod Kierunkiem Kierownika Oddziału Urazowo-Ortopedycznego - dr. Felsza
  działał pod presją czasu w sytuacji ekstremalnej. Jestem dumny że nasz Zespół doskonale poradził sobie z takim wyzwaniem.

  Mieszkańcy naszego Powiatu i całego regionu mogą czuć się bezpiecznie posiadając wielospecjalistyczną opiekę w Zespole Opieki Zdrowotnej w KędzierzynieKoźlu. Dyrektor d/s medycznych Jacek Mazur powiedział - Pacjent trafił do nas z powiatu raciborskiego w stanie wymagającym natychmiastowego działania chirurgicznego. Dyżurny ortopeda zwrócił się do 3 ośrodków specjalistycznych, niestety odmówiły one, a pozostałe nie miały ostrych dyżurów. Ortopedzi stanęli przed wyzwaniem, czy amputować tą rękę czy ratować. Są specjalistami bardzo
  dobrze wykształconymi i mając oparcie w innych specjalnościach zdecydowali się na przyszycie tej ręki i cały zabieg po długotrwałym przebiegu zakończył się sukcesem.

  - Pacjent urazu doznał w kontakcie z maszyną do produkcji betonu. Próbowaliśmy się skontaktować z oddziałami chirurgii ręki, ale one nie miały możliwości zaopatrzenia. Musieliśmy sobie poradzić sami. Przyjęliśmy Pacjenta do oddziału. Okazało się 4/5 obwodu zostało przecięte, po dokładniejszym zbadaniu była szansa że kończyna przeżyje. Zabieg wykonano w znieczuleniu ogólnym. Wykonaliśmy zabieg zespolenia kości i zeszyliśmy struktury miękkie, część ukrwienia została zachowana. Pacjent dobrze to zniósł, nie było zaburzeń ukrwienia. Nie było powikłań w okresie pooperacyjnym i Pacjent został wypisany do domu - powiedział dr Marcin Felsz - Kierownik Oddziału Urazowo-ortopedycznego.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-09-08 06:27:53 [165.225.73.*] id:1620290  
  dontomasso: Napisał postów [3766], status [VIP] Reputacja
  patrzac na te pierwsze zdjecie powiedzial bym ze jest to otwarte zlamanie a nie urwanie reki. kumpel jak sie wyglebil na krosie to tez mial otwarte zlamanie w prawej nodze. kosc piszczelowa i strzalkowa polamane. ale jakos nikomu nie przyszlo na mysl zeby mu noge amputowac.

  Nick:
  Treść:
  2021-09-07 20:58:37 [185.127.20.*] id:1620273  
  Pedro: Napisał postów [8330], status [VIP] Reputacja
  No to grubo. Brawo!

  Nick:
  Treść:
  2021-09-07 19:08:06 [80.49.173.*] id:1620264  
  ktostamtaki: Napisała postów [274], status [maniak] Reputacja
  Szanuję mocno

  Nick:
  Treść:
  2021-09-07 18:20:44 [31.60.89.*] id:1620261  
  kemotazi: Napisał postów [119], status [wyjadacz] Reputacja
  Brawo

  Nick:
  Treść: