• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2550
  • Dodano: 2021-08-30 / 14:11
  • Komentarzy: 0

  Seniorzy przejęli kontrolę nad miastem

  (Fot. Dżacheć)

  To już 23. raz, kiedy opolscy seniorzy na jakiś czas przejmują "klucze" do miasta. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski musi na chwilę odpocząć od sprawowania opieki nad miastem, ponieważ w samo południe władzę przejęli opolscy seniorzy.


  Ruszyły XXIII Opolskie Dni Seniora. To czas, kiedy wszystko co dzieje się w Opolu będzie skierowane do opolskich seniorów. Dni Seniora rozpoczęły się w poniedziałek 30 sierpnia i potrwają najbliższe 4 tygodnie. W samo południe seniorzy przenieśli się pod opolski ratusz, gdzie oczekiwali wspólnie na pojawienie się prezydenta miasta z symbolicznym kluczem do jego bram.

  W ramach swojego święta przygotowano dla starszych mieszkańców wiele warsztatów, zabaw i możliwości sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Nie zabraknie również sportowych wyzwań. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem "Teraz sobie odbijemy" - w nawiązaniu do pandemii i izolacji. Wydarzenie podzielono na bloki tematyczne: zabawa, sport, integracja i relaks.

  We wtorek (31.09) zaplanowano grę miejską. Zacznie się pod ratuszem, a zakończy w Parku Nadodrzańskim, a akcję wspiera Młodzieżowa Rada Miasta Opole. Przez cały tydzień trwać będą z kolei rejsy statkiem po Odrze i przejażdżki piętrowym autobusem po różnych zakątkach miasta.W tygodniu Integracja (6-10.09) zaplanowano wystawę w bibliotece miejskiej, spotkanie z przedszkolakami, wspólne malowanie w plenerze oraz konkurs kulinarny.

  W tygodniu sportowym (13-17.09) odbywać się będą rozgrywki w boule, kręgle, gry stolikowe i zajęcia nordic walking. Areną zmagań będzie m.in. Plac Wolności, Park Nadodrzański i na osiedlu AK. W dniach 9-10 września święto seniorów połączy się z 20. Opolskimi Dniami Niepełnosprawnych. Święto seniorów zakończy się w dniach 20-22 września biesiadą w stadninie koni w Grotowicach.

  Wszyscy zainteresowani mogą się zapisywać w domach dziennego pobytu i w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym Senior w Opolu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".