• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1050
  • Dodano: 2021-08-09 / 15:33
  • Komentarzy: 0

  Rusza Tour de Pologne. Ponad 200 kolarzy zaczyna walkę

  Rusza Tour de Pologne. Ponad 200 kolarzy zaczyna walkę
  217 zawodników, 22 ekipy, 7 etapów a niemal w każdym setki kilometrów. Najlepsi kolarze świata zaczynają wielkie ściganie w Polsce. Rusza Tour de Pologne.

  "Jestem dumny z trasy, którą przygotowaliśmy na 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Są na niej miejsca, które doskonale znają już wszyscy kibice, ale i wiele nowości. Zaczniemy w pięknym Lublinie, odwiedzimy m.in. Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Tarnów, Bukovina Resort, Chochołów, gminę Czarny Dunajec, Katowice, Zabrze i Kraków. Znam tę trasę, pokonałem ją wielokrotnie i mogę zagwarantować, że wszystkim się spodoba. Jest różnorodna, są na niej miejsca dobre dla uciekinierów, sprinterów i górali. Wrócił a też jazda indywidualna na czas." - tak Czesław Lang zaprasza na Tour de Pologne. Utytułowany kolarz jest dyrektorem sportowym tej imprezy.

  Sławny wyścig kolarski zaliczany do światowej czołówki i przyciągający najlepszych zawodników globu właśnie się rozpoczyna. W tej edycji na starcie zamelduje się 217 zawodników z 22 ekip. Kolarze będą mieli do pokonania 7 etapów, a najkrótszy - czasówka - liczy nieco ponad 19 kilometrów. Najdłuższa trasa ma przeszło 226 kilometrów długości.

  Wyścig zaczyna się w poniedziałek w Lublinie. Po przejechaniu 216,4 km sportowcy mają dotrzeć do Chełma. Nie tam jednak będzie start kolejnego etapu, bo ten zaplanowano w Zamościu.

  Etapy Tour de Pologne 2021:
  9 sierpnia, Lublin - Chełm, 216,4 km,
  10 sierpnia, Zamość - Przemyśl, 200,8 km,
  11 sierpnia, Sanom - Rzeszów, 226,4 km,
  12 sierpnia, Grupa Azoty, Tarnów - Bukovina Resort, 159,9 km,
  13 sierpnia, Chochołów - Bielsko Biała, 172,8 km,
  14 sierpnia, Katowice - Katowice, 19,1 km,
  15 sierpnia, Zabrze - Kraków, 145,1 km.

  Z powodu wyścigu na wielu trasach i ulicach miast spodziewane są utrudnienia. Należy śledzić miejscowe komunikaty i stosować się do wytycznych policji, która będzie zabezpieczała imprezę.

  News4Media/ fot. TdP Szymon Gruchalski
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".