• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1521
  • Dodano: 2021-07-30 / 09:12
  • Komentarzy: 0

  Przewozy autobusowe: Niemal 2,1 mln złotych trafi na Opolszczyznę!

  Przewozy autobusowe: Niemal 2,1 mln złotych trafi na Opolszczyznę!

  (Fot. UW Opole)

  Kolejne samorządy podpisały umowy w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Umowy na dofinansowanie przewozów autobusowych na terenie gmin podpisano w czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi, gdzie gościł wojewoda opolski.


  - W puli dla naszego województwa znalazło się 30,5 miliona złotych, a więc środki bez precedensu, jeśli chodzi o historię naszego regionu. Do tej pory rozdysponowaliśmy 17 milionów, dziś podpisujemy umowy na kolejne 2 miliony. Chcemy zapełnić tzw. białe plamy komunikacyjne, zwłaszcza w samorządach wiejskich, gdzie utrudniony jest dostęp do obiektów użyteczności publicznej i innych miejsc - podkreślał wojewoda Sławomir Kłosowski.

  Beneficjentami dodatkowego naboru wniosków w ramach rządowego Funduszu są gminy: Bierawa, Cisek, Dobrodzień, Domaszowice, Łubniany, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Walce oraz powiat kluczborski i Związek Powiatowo-Gminny "Jedź z nami) ze Strzelec Opolskich.

  Przypomnijmy, że w ramach Funduszu dla województwa opolskiego limit środków na 2021 rok wynosi: 30 555 334,88 zł. Maksymalna kwota dopłaty to 3 zł. do jednego wozokilometra.

  Dotychczas zostały podpisane 23 umowy na łączną kwotę dopłaty w wysokości 17 121 513,40 zł.

  Ponadto planowany jest kolejny nabór dodatkowy w ramach limitu środków nierozdysponowanych na 2021 r.

  Umowy zawarły gminy: Bierawa, Cisek, Dobrodzień, Domaszowice, Łubniany, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Walce, powiat kluczborski, Związek Powiatowo - Gminny "Jedź z nami" - Strzelce Opolskie,

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".