• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2436
  • Dodano: 2021-07-19 / 18:18
  • Komentarzy: 0

  Dwa samochody ciężarowe i bus dostawczy zderzyły się w powiecie kluczborskim

  (Fot. KP PSP Kluczbork)

  Do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu dostawczego doszło w poniedziałek rano w powiecie kluczborskim. Kierowcy pojazdów mieli bardzo dużo szczęścia, że żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń.


  W poniedziałek 19 lipca o godzinie 8.58 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 494. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, jeden z JRG Olesno, dwa z OSP Chudoba, zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Szumiradzie, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

  Ze zgłoszenia wynikało, że pomiędzy miejscowościami Szumirad i Chudoba doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i dostawczego. Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że na szczęście podróżujący pojazdami nie doznali obrażeń. Na czas usuwania pojazdów z drogi ruch odbywał się z utrudnieniami.

  Przyczyny kolizji ustala policja.

  Pamiętajmy, że ostatnia deszczowa pogoda całkowicie zmienia warunki na drodze. - Pierwszy deszcz po intensywnej suszy może sprawić, że warunki na drodze stają się bardzo niebezpieczne. Deszcz miesza się z olejem i pyłem na drodze, co powoduje, że powierzchnia drogi staje się wyjątkowo śliska. O wiele łatwiej utracić wtedy panowanie nad pojazdem. Uważajmy na siebie - apelują policjanci.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".