• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1875
  • Dodano: 2021-07-08 / 13:46
  • Komentarzy: 3

  "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i Żyj"

  "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i Żyj"

  (Opolska Policja)

  Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i Żyj". W ramach akcji sprawdzali na przejazdach kolejowych czy kierowcy stosują się do znaków drogowych, jednocześnie informując o zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, nasze bezpieczeństwo w podróży w dużej mierze zależy od nas samych. Chwila nieostrożności, zniecierpliwienie, czy też pośpiech może nas kosztować zdrowie lub nawet życie.

  Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj". W Bierawie sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów i w sposób bezpieczny przejeżdżają przez torowisko. Kiedy szlabany zostały opuszczone na czas przejazdu pociągu mundurowi razem z pracownikami PKP rozmawiali z kierowcami na temat przepisów drogowych oraz zasad obowiązujących na przejazdach kolejowych. Wręczali także ulotki, a przewożonym dzieciom książeczki przypominające o właściwych zachowaniach w rejonie torowisk.

  Nadrzędnym celem dzisiejszych działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w rejonie przejazdów, a także kształtowanie prawidłowych zachowań poprzez podnoszenie świadomości kierowców w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Mundurowi w rozmowie z kierowcami przestrzegali ich przed niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej oraz omijaniem zapór na przejazdach kolejowych. Podkreślali, że w podróży każdy z nas ma duży wpływ na swoje bezpieczeństwo, a chwila nieostrożności, zniecierpliwienie, czy też pośpiech może kosztować zdrowie lub nawet życie.  Dlatego też, zbliżając się pojazdem do przejazdu kolejowego pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory musimy upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy. Ponadto kierującemu, na przejeździe kolejowym zabrania się:

  - objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

  - wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

  - wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

  - omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-08 15:00:57 [185.127.20.*] id:1615639  
  Pedro: Napisał postów [8330], status [VIP] Reputacja
  Turbina się pedalarzowi włączyła na czas :-). Przynajmniej kłopotów maszyniście nie narobił...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-07-08 15:31:50 [217.173.195.*] id:1615646  
  wojtasoks: Napisał postów [6567], status [VIP] Reputacja
  Ale obsrać się mógł. Zresztą maszynista też zapewne już miał ciepło
  2021-07-08 15:41:26 [185.127.20.*] id:1615648  
  Pedro: Napisał postów [8330], status [VIP] Reputacja
  Większość z nich myślenie zostawia w domu jak wsiada na swoje wehikuły co widać na ulicach niestety