• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 20451
  • Dodano: 2021-06-24 / 08:55
  • Komentarzy: 0

  Strażacy walczą ze skutkami ulewy i burzy w województwie opolskim

  Strażacy walczą ze skutkami ulewy i burzy, która przeszła nad ranem nad Opolszczyzną. Porywisty wiatr towarzyszący burzom przewracał drzewa na drogi, a ulewa zalała sporo piwnic.


  Do godz. 9:00 opolscy strażacy odnotowali kilkadziesiąt wyjazdów związanych z usuwaniem skutków burz. Pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych posesji i piwnic zaczęły napływać około godz. 3:50 w nocy. Powalone drzewa w miejscowościach Jędrzychów, Osiek Grodkowski, Kupice. Zalane piwnice w Praszce, ulice w Skorochowie oraz w Opolu.

  Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach: opolskim, oleskim, nyskim i brzeskim. - Do godziny 9.20 odnotowaliśmy 85 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz i deszczów, które przeszły nad Opolszczyzną. Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 3.50. Najwięcej zdarzeń dotyczyło powiatu opolskiego, gdzie straż interweniowała 43 razy, później oleskiego - 23 interwencje. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Oleśnie przy ulicy Słowackiego, gdzie został uszkodzony dach budynku wielorodzinnego na dużej powierzchni. Strażacy czekają teraz na przywiezienie plandek, by zabezpieczyć dom - mówi mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

  - Po godzinie 5 rano zostaliśmy zadysponowani do zgłoszenia o zalanej piwnicy w budynku jednorodzinnym na dzielnicy Kolonia Gosławicka. Działania zakończono po około 30 minutach - relacjonuje OSP Opole-Gosławice.

  W Opolu strażacy byli też wzywani do pompowania wody z piwnicy jednego z budynków przy ul. Armii Krajowej. Zgłoszenia o kłopotach w związku z ulewami napłynęły też z rejonu ulic Bończyka i Głogowskiej, Brukselskiej czy w okolicy przedszkola na Rybackiej.

  Na szczęście do tej pory nie odnotowano osób poszkodowanych

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. OSP Praszka)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".