• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1281
  • Dodano: 2021-06-17 / 09:15
  • Komentarzy: 1

  Od dziś USK w Opolu wznawia odwiedziny w szpitalu na ściśle określonych zasadach

  Od dziś USK w Opolu wznawia odwiedziny w szpitalu na ściśle określonych zasadach

  (Fot. Archiwum)

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów i łagodzi zasady przyjęć na oddziały.

  Od 17 czerwca odwiedziny na szpitalnych oddziałach USK mogą się odbywać we wszystkie dni tygodnia, w godzinach od 16:00 do 18:00, z ograniczeniem liczby odwiedzających do 1 osoby dziennie i czasu odwiedzin do maksymalnie 15 minut, po wcześniejszym zgłoszeniu lekarzowi lub pielęgniarce.

  Podczas odwiedzin należy przestrzegać zasad sanitarnych obowiązujących w USK tj.: zabezpieczenia ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk przed wejściem do oddziału i po wyjściu, zachowania dystansu 1,5 metra od innych osób. Zabronione jest odwiedzanie pacjentów USK w Opolu przez osoby chore na choroby zakaźne.

  W przypadku naruszenia przez osoby odwiedzające zasad odwiedzin, personel szpitala ma prawo nakazać takim osobom natychmiastowe opuszczenie placówki. W związku z umożliwieniem odwiedzin paczki dla pacjentów nie będą już przyjmowane na parterze szpitala.

  Od poniedziałku, 21 czerwca, zmieniają się zasady dotyczące przyjęć pacjentów na oddziały szpitalne - nie wszyscy będą kierowani na testy przeciwko Covid-19. Decyzja będzie uzależniona od wyników wywiadu epidemiologicznego oraz objawów klinicznych.

  Taki wywiad będzie przeprowadzany dwukrotnie. Najpierw przy ustalaniu terminu przyjęcia przez pracownika sekretariatu oddziału, który na podstawie udzielonych odpowiedzi zdecyduje, czy kierować pacjenta na badania w kierunku SARS-CoV-2.

  W dniu zgłoszenia się do szpitala w Punkcie Przyjęć Planowych pacjent odpowie na takie same pytania - wypełniając ankietę - po raz kolejny. - W przypadku odpowiedzi wskazujących na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 decyzję o skierowaniu na badanie podejmie lekarz dyżurny oddziału - wyjaśnia Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, pielęgniarka epidemiologiczna USK w Opolu.

  Pacjent przyjmowany od poniedziałku, 21 czerwca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym będzie wypełniał taką samą ankietę epidemiologiczną przy konsoli i wraz ankietą skierowany zostanie do Triage, gdzie pracownik medyczny podejmie decyzję o kwalifikacji do wymazu lub skonsultuje tę kwalifikację z lekarzem dyżurnym.

  Pacjenci wymagający hospitalizacji, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą kierowani do Tymczasowego Szpitala Covid-19 lub w przypadku konieczności zastosowania terapii ECMO albo zabiegu operacyjnego w trybie zagrożenia życia, zostaną przyjęci w USK przy al. Witosa.

  Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch zastrzega, że w zależności od sytuacji epidemiologicznej podejmowane będą decyzje o ewentualnych kolejnych zmianach w funkcjonowaniu szpitala.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-17 10:45:16 [217.173.195.*] id:1614268  
  wojtasoks: Napisał postów [7544], status [VIP] Reputacja
  Ludzkie Pany

  Nick:
  Treść: