- Autor: Greg
- Wyświetleń: 7201
- Dodano: 2009-12-28 / 14:33
- Komentarzy: 93
Kolejna blokada drogi w Niemodlinie
Mieszkańcy Niemodlina po raz drugi zablokowali drogę krajową nr 46 w Niemodlinie. Chcą przyspieszyć decyzję w sprawie budowy obwodnicy dookoła ich miasta.
Pierwszy protest odbył się 22 grudnia w tym samym miejscu. Mieszkańcy chodzili po przejściu dla pieszych na pół godziny blokując ruch na ul. Opolskiej.
Dziś blokada drogi przebiegała podobnie. Mieszkańców jednak było o połowę mniej niż ostatnio. Maszerując z narodowymi oraz czarnymi flagami, zbierali podpisy pod petycją. Mają zamiar wysłać ją do premiera Donalda Tuska, by ten przyspieszył pracę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy obwodnicy wokół Niemodlina.
Jak mówi Marian Oleksa, radny gminy a zarazem organizator protestu – z ruchem tranzytowym przejeżdżającym pod oknami nie da się normalnie żyć.
- Gdyby to zależało ode mnie, jestem pewien, że za 2-3 lata obwodnica byłaby gotowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak widać ma na wszystko czas, załatwienie samej decyzji środowiskowej trwało rok, a można było to zrobić w miesiąc – tłumaczy radny.
Dodaje, że będą protestować do skutku. Kolejną blokadę jednak zorganizują już sami mieszkańcy.
Kierowca tira stojącego w korku, również jest za budową obwodnicy.
- Mnie to akurat nie przeszkadza, ja już kończę zmianę. Ale mieszkam w pobliżu i zdecydowanie popieram te starania. Obwodnica będzie wygodniejsza również dla kierowców przejeżdżających tranzytem przez miasto – mówi pan Zenon Pochobik.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
fan_oderki: Napisał postów [903], status [pismak]
niemodlinskie patole na 100% ja bym ich rozjechal jakbym mogl