• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2433
    • Dodano: 2021-05-20 / 16:53
    • Komentarzy: 0

    Osadzone stworzyły piękne prace by pomóc chorej Paulince z Opola

    (Fot. mjr Przemysław Zwiech)

    19 maja to Dzień Dobrych Uczynków. Czyniąc jeden dobry uczynek możemy spowodować ich lawinę, bo każdy nasz dobry czyn porusza dobro w drugim człowieku i motywuje do przekazania jego cząstki innym ludziom. Osadzeni z Aresztu Śledczego w Opolu wykonali liczne prace w celach charytatywnych.



    Nawet w takim miejscu jak areszt śledczy lub zakład karny znajdziemy dobro i chęć pomagania. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu wychowawczyń z oddziału kobiecego Aresztu Śledczego w Opolu do chorującej na neurofibromatozę typu 1 pięcioletniej Paulinki trafiły liczne prace wykonane przez osadzonych, a także obrazy namalowane przez mł. wychowawcę szer. Natalię Marut. Wszystkie prace przekazane zostaną na aukcję charytatywną, z której zyski pokryją dalsze leczenie Paulinki.

    - Pamiętajmy, że nikt z nas nie jest samotną wyspą. Sami możemy przetrwać, ale życie wydaje się pełniejsze, gdy możemy być częścią społeczeństwa i wzajemnie się wspierać. Tego my wychowawcy, psycholodzy, funkcjonariusze Służby Więziennej staramy się nauczyć osadzonych, a angażując ich w działania charytatywne pokazujemy, że warto być częścią czegoś większego i że robiąc dobre uczynki możemy spodziewać się że i nas kiedyś spotkają - mówi ppor. Dawid Mkowski z Aresztu Śledczego w Opolu.

    - Tydzień po swoich pierwszych urodzinach, Paulina zaczęła wysoko gorączkować. Badania były jednoznaczne - zakażenie układu moczowego. Niestety antybiotyk nie zadziałał, zmiana leku nie poprawiła stanu jej zdrowia. Paulinka trafiła do szpitala na oddział pediatrii. Wykonano wtedy m.in. RTG klatki piersiowej, który wykazał zmianę w okolicy prawego płuca. Podejrzewano torbiel. Dla zyskania pewności wykonano dodatkowe badania w tym markery nowotworowe. Skierowano Paulę na oddział chirurgii dziecięcej, gdzie zrobiono biopsję guza. Po miesiącu otrzymaliśmy wynik: guz o charakterze neurofibroma. Tym samym potwierdziła się wstępna diagnoza - czytamy w opisie na portalu siepomaga.pl.

    Historię dziewczynki można poznać klikając w link:

    - tam również można dokonać wpłat na potrzeby leczenia.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".